Asker darbe girişiminde bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından darbe girişimi yapıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın askeri kalkışmada bulunan bir grup asker tarafından rehin alındığı açıklandı.

23180
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından darbe girişimi yapıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın askeri kalkışmada bulunan bir grup asker tarafından rehin alındığı açıklandı. İlk gelen bilgilere göre küçük bir grup Genelkurmay Başkanlığı’nda darbe girişiminde bulundu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın askeri kalkışmada bulunan bir grup asker tarafından rehin alındığını açıklandı. Ankara ve İstanbul’da askeri hareketlilik yaşanıyor.

TSK adına yapılan bir açıklamada, ülke yönetimine bütünüyle el konulduğu açıklandı. Yayınlanan açıklamada demokrasinin yeniden tesisi için yönetime tümüyle el konulduğu bildirildi. Bu açıklamanın hemen ardından Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından yapılan açıklamada, TSK adına yapılan bildirinin korsan bir bildiri olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, İstanbul ve Ankara’daki askeri kalkışmaya ilişkin, TSK adına yapıldığı iddia edilen açıklamanın TSK tarafından yapılmadığına dikkati çekerek, “Korsan bildiridir. Gerekli özenin gösterilmesini rica ederiz” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında askeri kalkışmaya tepki göstererek meydanlara davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Ankara’daki silahlı kalkışmaya ilişkin, “Ben şu anda ülkemin Cumhurbaşkanı olarak şunu çok açık net söylüyorum, kurucusu olduğum partinin tüm mensupları, bunun yanında milli iradeyi oluşturan cumhurun kendisini özellikle şehirlerimizin meydanlarına davet ediyorum ve şehirlerimizin meydanlarında biz halkımızla el ele olacağız ve bu kalkışmayı yapanlara gereken dersi orada vereceğiz” ifadelerini kullandı. 1. Ordu Komutanı bu hareketin TSK tarafından desteklenmediği açıklandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!