1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Askerler Bulundukları İlin Nüfusuna Kayıt Edilecek
Askerler Bulundukları İlin Nüfusuna Kayıt Edilecek

Askerler Bulundukları İlin Nüfusuna Kayıt Edilecek

Artık vatani görevini yerine getiren askerlerimiz, askerlik yaptığı yerlerin nüfusuna eklenecek.

A+A-

Vatani hizmetini yaparak Askerlik görevini yerine getiren kişiler aslında bulundukları il ve ilçenin ekonomisine de büyük katkı sağlıyorlar. Birçok il ve ilçede askerlerin çarşı izinleri esnaflar tarafından tabiri caizse dört gözle bekleniyor.

CHP Milletvekili Kamer Genç tarafından Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a "2013 ve 2014'teki nüfus sayımında, asker nüfusu Hozat nüfusu içinde gösterilmedi ve ilçenin nüfusu düştü. Orada 3 bin asker var. Türkiye'de bu durumda başka yerler var mı?" şeklinde bir soru yöneltildi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise; "Birçok yerde bu var. Aralık sonu itibarıyla nüfus kayıtları çıkarılıyor. Hozat'ta kim varsa hepsinin nüfusta gösterilmesini ve buna uygun İller Bankası'ndan katkı payı almasını doğru buluyorum" şeklinde yanıtladı.

Durum böyle olunca vatani görevlerini yerine getiren askerlerimiz artık bulundukları ilin nüfusuna eklenecekler. İl ve İlçelerin nüfuslarının artması ile birlikte ller Bankası'ndan daha fazla katkı payı alabilecekler.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.