1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Askerlere 6 Ay Ücretli Refakat İzni Hakkı Geliyor
Askerlere 6 Ay Ücretli Refakat İzni Hakkı Geliyor

Askerlere 6 Ay Ücretli Refakat İzni Hakkı Geliyor

Askerler,yakınlarının uzun süreli tedavi görmeleri halinde 6 ayı ücretli olmak üzere bir yıla kadar refakat izni kullanabilecekler.

A+A-

Askeri yasalarda kapsamlı değişiklikler içeren 109 maddelik yasa tasarısı Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Tasarıda en dikkat çekici askerlerin özlük haklarında yapılacak olan refakat izin hakkı oldu.Tasarıya göre,Subay ve astsubaylar; anne, baba, eş ve çocukları ile kardeşlerinden birinin ağır kaza geçirmesi veya uzun süreli tedavi görmesi halinde 6 ayı ücretli olmak üzere bir yıla kadar refakat izni kullanabilecekler.

Aylıksız izinli geçirilen süreler mecburi hizmet süresi kapsamı dışında kalacak.Yedek subaylara verilecek refakat izinleri askerlik hizmeti kapsamında değerlendirilmeyecek.Ayrıca askerlik görevini yaparken vefat eden erbaş ve erlerin mezarlarının yapım giderleri de Devlet tarafından karşılanacak.

Ayrıca tasarıya göre,haklarında soruşturma yürütüldüğü için açığa alınan askeri personelin durumları her 6 ayda bir değerlendirilerek açıklarının kalkmasının gerektiği kanaatine varılırsa yeniden göreve başlatılabilecekler.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.