1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. ASKİ, Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı
ASKİ, Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

ASKİ, Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ASKİ, 696 sayılı KHK’nın 127. maddesinin geçici 24. maddesi gereği taşeronda çalışan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçişi başvuru sonuçlarını açıkladı. Kimse kabul edilmedi!

A+A-

ASKİ Genel Müdürlüğü tespit komisyonu tarafından yapılan inceleme sonucunda oluşturulan listelere dair sayılar şu şekildedir: ANFA GÜVENLİK LTD ŞTİ'de 609 kişinin evraklarının iadesine karar verildi. BELKA A.Ş'de 298 kişinin kişinin evraklarının iadesine karar verildi. BELKA A.Ş'nin farklı bir ihalesinde daha 1409 kişinin evraklarının iadesine karar verildi.

Taşeron başvuru sonucu kabul edilmediklerine dair açıklama şu şekilde; 24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde başvuru sonuçları değerlendirildi.

Bu kapsamda ASKİ Genel Müdürlüğü Tespit Komisyonunca yapılan ön inceleme sonucunda hisselerinin % 50 den fazlasına Belediyeler ve Bağlı Kuruluşlarınca sahip olunan şirketlerde Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Kapsamında Çalıştırılmakta olan işçilerin geçiş işlemine tabi tutulmayacakları bildirildiğinden ASKİ tarafından Yüklenici olarak bulunan BELKA A.Ş. ve ANFA GÜVENLİK LTD. şirketlerinde çalışan işçilerle ilgili karar verildi.

375 Sayılı K.H. Kararnamenin GEÇİCİ MADDE 24 den faydalanmak üzere yasal süresi içerisinde başvuruda bulunan ve aşağıda ad ve soyadları ile T.C. Kimlik numaraları yer alanların müracaatlarının kendilerini zaten bu şirketlerin çalışanları oldukları için herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığından evraklarının ihaleyi yapan birimlerce şahıslara verilmek üzere tutanakla iadesi ile bu kişilerin isimleri açıklandı.

4 Aralık 2017 tarihi itibariyle ASKİ tarafından personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı kapsamında çalışmadıkları ve 4734 sayılı kanunun 62. maddesinin e2 nolu alt bendinde belirtilen esasların tamamını taşımadıkları tespit edilmiş ve 172 taşeron başvurusu kabul edilmeyerek reddedilmesine karar verilmiştir denildi.

102 adet Kiralık araç ve 25 Adet Şoför Hizmet alımı işi ve Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacının Bakım Onarım İşine Ait Hizmet Alımı işi için başvuru yapan toplam 133 kişinin başvurusu reddedildi.

S.G. Kurumunca emeklilik, yaşlılık ve malüllük aylığı ödenenler ile bu aylıkları almaya hak kazananların isim listesi de açıklandı. 12 kişinin de başvurusu reddedildi.

Toplam olarak ASKİ’de 2 bin 633 kişinin başvurusu reddedildi. Yayımlanan 4 farklı ilanda tüm detaylar ve açıklamalar yer aldı. İlan 1 için TIKLAYINIZ. İlan 2 için TIKLAYINIZ. İlan 3 için TIKLAYINIZ. İlan 4 için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.