1. HABERLER

 2. BİLGİ DEPOSU

 3. NASIL OLUNUR?

 4. Astrolog Nasıl Olunur? Astrologlar Ne Kadar Kazanır?
Astrolog Nasıl Olunur? Astrologlar Ne Kadar Kazanır?

Astrolog Nasıl Olunur? Astrologlar Ne Kadar Kazanır?

Astrolog olmak çevresinden “sezgilerinin kuvvetli olduğu” söylenen çoğu insanın, “Acaba yapabilir miyim?” diye düşündüğü bir meslektir. Detaylar mymemur.com.tr'de!

A+A-

Bu işe ilgi duyanlar zamanla bu işi profesyonel bir şekilde yapmak ister ve bundan kazanç sağlayabilmeyi hayal ederler. Astroloji alanına ilgili olanların merak ettiği ve sorduğu birçok detay vardır.

Astrolog nasıl olunur? Astrolog olmak için ne yapmak gerekir? Astrologlar ne kadar kazanır? Bu işin bir eğitimi var mı? İşte bu soruların cevapları...

Astroloji Nedir?

Astrolog olmayı hayal edenler için ilk adım astrolojinin ne olduğunu anlayabilmektir. Astroloji en basit tabiriyle; gezegenlerin insanların yaşamları üzerinde etkili olduğu varsayımından yola çıkarak, kader üzerinde öngörü çalışmaktır. Astrolojinin bir bilim olup olmadığının halen tartışma konusu olduğunu vurgulamak gerekir. Doğruluğunun bir kesinliği yoktur. Varsayım ve öngörü üzerine çalışır. Fakat deney ve gözlem ile ispatlanamaz.

Astrolog Kimlere Denir?

Astrolog yıldızların konumuna bakarak geleceğe ilişkin haber veren insandır. Toplumsal ve doğa olayları hakkında yorum getirebildikleri gibi; kişilerin doğum tarihlerine bakarak o sırada gökteki yıldızların konumundan kişilerin geleceklerini de tahmin edebilen kişilerdir. Yalnızca gelecekten haber vermekle kalmaz, aynı zamanda kişinin karakteriyle ve çevresindeki insanlarla ilgili yorumlarda da bulunabilir.

Astrologluk Ne Kadar Eski Bir Meslek? Astrolog Mesleğinin Tarihi Nedir?

Astrologluk çok eski çağlardan beri var olan bir meslektir. Hatta Orta Çağ’da hükümdarların astrologlara danıştığı belgeler pek çok tarihi arşivde yer almaktadır. Mesleğin ortaya çıkışı hakkında kesin bir bilgi bulunmasa bile ilk insanların bile yıldızlara bakarak gündelik yaşamını organize etmeye başladığını unutmamak gerekir. Gök seyirleri ilkel toplumlardan bu yana sürmektedir. Yıldızları seyrederek hava tahmini, yıl gün ay hesaplaması, felaket tahmini tarihin başlangıcından bu yana şekil değiştirerek de olsa devam etmektedir. Şu anda gelişen teknolojilerle uzayın daha uzak noktalarını görebilmek mümkün olmuştur ve yine aynı bilimsel gelişmeler sonucunda yıldızların konumuna ilişkin kesin ve doğruluğu hesaplanabilen bilimsel veriler elde edilebilmektedir. Artık hava tahmini için gökyüzünü değil telefonlarımızı kullanıyor olsak da, gözlerimiz gökyüzünden ayrılmış sayılmaz. Hala sırlarla dolu ve öğrenilecek çok şey var. Belki bunlardan biri de kaderimizle olan ilişkisi.

Bir Astrolog Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Aslında bu konuda kesinlikle sezgileri ve altıncı hissi kuvvetli bir insan olmanız gerekir. Bu neredeyse ilk koşuldur. Çünkü eğer böyle olmasaydı herkes bu işi öğrenebilirdi. Bu işin öğrenilen parçaları da yok değil. Eğer bu işe yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız ikinci adım olarak bazı teknik bilgilere de sahip olmanız gerekir. Bu teknik bilgilere sahip olmayan falcı olarak adlandırılır. Bu nedenle astrologsanız horoskop denilen doğum haritasını okumayı bilmek gerekir. Bu horoskop daire şeklindedir ve 12 eşit parçaya bölünür. Her parça ev olarak adlandırılır. Bu 12 evin her biri ayrı bir alan hakkında bilgi verir. Bunun gibi bilgiler her astroloğun sahip olması gereken bilgilerdir.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

 • Kişilerin yıldız falına bakmak
 • Kişilerin horoskobunu okumak
 • Geçmişlerini aktarmak, gelecekte karşılacakları, hayatta onları bekleyen durum ve olayları bilmek
 • Danışan kişilerin ve bu kişilerin çevresinde bulunan insanların karakter analizini yapmak
 • Dünyayı nelerin beklediğini öngörmek
 • İş hayatı, kariyer, eş, seyahat, tören gibi farklı alanlardaki insani eylemler için uğurlu zamanları ve dönüm noktalarını bulmak
 • Gerekirse kişileri uyarmak ve tavsiye vermek
 • Kötü enerjiden kurtulmanın yollarını göstermek

Müşterilerin avuç içlerinin özelliklerini, rastgele çekilen iskambil kağıdı örneklerini, fincan içindeki çay yaprakları veya kahve telvesinin durumunu, ölü hayvanların kemiklerinin şekillerini veya örneklerini yorumlamak

Astrolog Olmak İçin Eğitim Gerekir mi?

Astrolog olmak için bir eğitim programı bulunmamaktadır. Sertifika alınabilen bir alan da değildir. Eğitim seviyenizin ne olduğunun da bir önemi yoktur. İster ilkokul mezunu ister üniversite mezunu olun; bu durumun bu işe bir artısı veya eksisi yoktur. Önemli olan sezgileriniz ve iyi analizler yapabiliyor oluşunuzdur. Ancak yine de sertifika veren bazı kurslar bulunur. Bu kurslara giderek sertifika sahibi olmak o astroloğa artı puan kazandırır.

Astrolog Olmak İçin Yararlanılabilecek Kaynaklar Var mı?

Astrolog olmak için temel yeteneklere sahipseniz evet kendinizi geliştirebileceğiniz kaynaklar fakat güvenilir yazarlar olmasına dikkat etmekte fayda var. Bu alanda yazılmış ve yol gösterici kitaplar bulunmaktadır. Özellikle tekniklerin anlatıldığı kitaplardan faydalanabilirsiniz. Bunun dışında bu işin tarihsel süreci hakkında bilgi edinip geçmiş zamandaki yöntemlerden de beslenebilirsiniz. İnternette yer alan videoları izleyerek de astroloji hakkında pek çok bilgi alabilir, bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Astrologların Teknikleri Nelerdir?

Astrologlar kişisel olarak istedikleri yöntemi tercih edip kullanabilirler. Genel olarak temel mesele yıldız haritası olsa da geleceğe ilişkin haberci olan sadece yıldızlar değildir. Örneğin avuç içleri üzerinden kişisel hayatına ilişkin bilgiler tahmin edilmektedir. İskambil kağıdı kullanılabilir. Kimi kahve telvesi veya çay yapraklarını aracı yapar, kimi ölü hayvan kemiklerini kullanır. Bu tamamen astroloğu kendi inisiyatifindedir. Fakat teknik/yöntem ya da araç ne olursa olsun hepsi hemen hemen aynı şeye hizmet eder. Önemli olan seziler olduğu için aslındaki bu araçlar sadece “araçtır” ve pek ehemmiyeti yoktur.

Astrolog Nasıl Olunur?

Astrolog olmak için bu işi yapabildiğinizi kanıtlamak zorundasınız en başta. Kendi kendinize “ben astroloğum” deseniz de insanlar size güvenmiyorsa astrolog olamamışsınız demektir. Çoğu astrolog mesleğe adım atarken en başta birkaç kişiye isabetli tahminler yaptığını ve ardından namının yürüyerek bu işe atıldığını söyler. İnsanlar sizden bahsetmeye ve sizi birbirlerine önermeye başladığında bu işi profesyonelliğe taşır ve kazanç sağladığınız bir mesleğe çevirebilirsiniz.

Başarılı Bir Astrolog Nasıl Olunur?

Öncelikle bu işi ya yapabiliyorsunuzdur ya da yapamıyorsunuzdur. Eğer yapamıyorsanız zorlamanın pek bir anlamı olmayacaktır. Zorlayarak belki kendinize astrolog dedirtmeyi başarırsınız ama başarılı bir astrolog mu olursunuz işte asıl sorulması gereken soru budur. Piyasada iyi yorum ve analiz yapan ama gerçek bir astrolog olmayan çok fazla insanın bulunduğunu belirtelim. Peki, gerçek bir astrolog olduğunuzu kabul edersek sizi ne başarılı bir astrolog yapar bunlara bakalım:

 • İçinizden gelmediği halde sırf ticari kaygınız nedeniyle müşteri kabul etmeyin.
 • Gerçekten hissettiğiniz olumsuz tahminleri müşterinizin üzülmemesi için söylemekten çekinmeyin. Motive olmak isteyen falcıları tercih etmeli, sizi değil.
 • Bir şeyler söylemek ve lafı uzatmak için kasmayın. “Yorum kısa oldu” gibi bir düşünceye kapılmayın. Kimi insanınki saatlerce sürebilir, kimininki dakikalar içinde bitebilir.
 • Karşınızdaki insanları küçümsemeyin, kaba davranmayın, alaycı üslupla yaklaşmayın. İşinizi ciddiye aldığınızı gösterin.
 • Korkan müşterilerinizi telkin etmeye çalışın.

Astrologlar Ne Kadar Kazanır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; astrologların sabit maaşı yoktur. Aylık maaş hesaplaması bu meslek için zordur. Çünkü yaptıkları iş başına para alırlar. Bir yıldız haritası okumanın ücreti 300 lira ile 10.000 lira arasında oynayabilir ve çok geniş bir skalaya sahiptir. Bu ücretleri genellikle tanınırlığınız belirler. Bunun dışında bir diğer yöntem ise bu işi gazete ve dergilerde yapmaktır. Bir gazetede astroloji alanında köşeniz olabilir ya da özellikle kadın dergilerinde düzenli yazılar yazarak da para kazanabilirsiniz. Bu da yine çalışılan gazete ve dergiye göre farklılık gösterse de 3.000 lira ile 14.000 lira gibi ortalama bir yelpazede kendinize yer bulabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.