Astroloji Nedir – Astroloji Nasıl İşler

My Memur sayfasında ki ilk yazımla Sevgili My Memur takipçilerine Merhaba… Bundan sonra bu sayfada sizlerle astroloji başlığı altında yazılarımla yer alacağım.

Astroloji Nedir? ‘’İnsan fenomeninin kozmik ölçekte değerlendirilmesi gerekir ’’ der Teilhard de Chardin .  Astrolojinin tarihçesi ortaya çıkışı M.Ö 3000 ‘lere Mezopotamya ‘ya dayanır.

Astroloji evrende ki tüm canlı mekanizmanın ve gelişen olay ve oluşumların potansiyel kalitesini / formunu çeşitli astrolojik argümanlar aracılığıyla önceden öngörebilmemize rehberlik eder. Bizim bu hayatta ki ruhsal yolcuğumuza bir kapı açarak, bilinçli bir farkındalık kazanmamıza ışık tutar.

Astroloji klişeleşmiş magazinsel on iki burç yorumu değildir; evrensel prensiplerin dili ve bir yaşam kılavuzudur aslında… Ve doğru şekilde kullanıldığında bize içimizde ki âlemi gösteren, bir yol haritasıdır. Tıp kı meteoroloji uzmanının bizleri hava koşullarıyla ilgili uyarıp bilgilendirmesi gibi …

Bireysel doğum haritalarımız gibi, ülkelerin, yeni başlayacağımız girişim ve ilişkilerin, hatta şirket ve kuruluşlarında bir doğum anı haritası vardır.

Astroloji de; doğum haritalarımız bizlere belki kendimizin dahi farkında olamadığımız açığa çıkmamış potansiyel yeteneklerimizi, zihinsel /ruhsal / fiziksel hangi eğilimlerle doğduğumuzu, hayatta karşılaşacağımız olası koşulları ve yol ayrımlarını, nasıl bir frekansa sahip olduğumuzu, yaşamda hangi evrelerden geçeceğimizi, hangi noktalarda zorlanacağımızı, fırsat alanlarımızı, olası riskleri, korkularımızı, zaaflarımızı, motivasyonlarımızı, kazançlarımızı, ilişkiyi yaşayış şeklimizi, sevgi ve iletişim dilimizi, davranışlarımızın altında yatan psikolojik olguları, hayatın içinde süregelen sürekli tekrarlayan problemli kısır döngülerin, tıkanıklıkların kaynağını ve çözümlemelerinin cevabını bulacağımız yerdir.

Göksel hareketlerin, insanlar ve olaylar üzerinde ki yansımasının tezahürüdür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Astroloji Nedir – Astroloji Nasıl İşler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!