1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Astsubayların subaylığı geçiş şartları değiştirildi
Astsubayların subaylığı geçiş şartları değiştirildi

Astsubayların subaylığı geçiş şartları değiştirildi

676 sayılı KHK ile astsubayların subaylığı geçme şartları esnetildi. Kararnamenin 57 nci maddesine göre bir defaya mahsus olmak üzere astsubaylıktan subaylığa geçiş hakkı tanındı.

A+A-

676 sayılı KHK ile astsubayların subaylığı geçme şartları esnetildi. 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 57 nci maddesine göre bir defaya mahsus olmak üzere astsubaylıktan subaylığa geçiş hakkı verildi.

Astsubaylıkta dördüncü hizmet yılını tamamlayıp, yedinci hizmet yılını bitirmemiş olanlar şartı genişletilerek 29 Ekim 2016 tarihinden sonra yapılacak ilk astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına girme hakkı "yedinci hizmet yılını tamamlamış ve onuncu hizmet yılını bitirmemiş olan" astsubaylara da verildi.

926 sayılı Kanuna 676 sayılı KHK'nın 57 nci maddesi ileeklenen geçici madde; "EK GEÇİCİ MADDE 94- Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte yedinci hizmet yılını tamamlamış ve onuncu hizmet yılını bitirmemiş olan astsubaylara, 109 uncu maddedeki diğer şartları taşımaları kaydıyla bu maddenin yayımı tarihinden sonra yapılacak ilk astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verilir."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler