1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ATA-AÖF 2018-2019 DGS Sonucu Kesin Kayıt İşlemleri Başladı
ATA-AÖF 2018-2019 DGS Sonucu Kesin Kayıt İşlemleri Başladı

ATA-AÖF 2018-2019 DGS Sonucu Kesin Kayıt İşlemleri Başladı

Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF 2018-2019 öğretim yılı için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ile ATA-AÖF programlarına kayıt işlemleri başladı.

A+A-

ATA-AÖF’ye Dikey Geçiş Sınavı DGS sonucuna göre yerleştirilen öğrenciler kayıt işlemlerini Online Kayıt Sistemi (OKS) veya AÖF’nin doğrudan başvuru yollarından birini kullanarak yapabilecekleri belirtildi.

Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden kayıt işlemleri! DGS sonuçları ile ATA-AÖF’ye kayıt yaptıracak öğrenci adayları 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına ya da kullanıcı adı ve şifre TC Kimlik Numaranız olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak materyal ücretini ödedikten sonra Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi web sayfasında bulunan Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden kayıt işlemlerini yaparak sistem üzerindeki “Kayıt Bilgi Formu” çıktısını aldıktan sonra kayıt için gerekli belgeleri elden ya da posta veya kargo yolu ile Fakülteye ulaştırmaları gerekmektedir.

Önlisans programından henüz mezun olamamış öğrencilerin kayıt işlemleri! 2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında üniversitelerden mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılı 28 Ocak 2019 tarihine kadar, 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Belirlenen tarihe kadar önlisans mezuniyet şartını yerine getiremeyen öğrencilerin kayıt işlemleri iptal edilecektir.

ATA-AÖF DGS kayıtları Askerlik İşlemleri! Kayıt işlemlerinde askerlik ile ilgili (tecil, muaf, terhis vb.) herhangi bir problem yaşanmaması için erkek adayların (1996 ve daha önce doğumlu) ilgili askerlik şubelerinden “Askerlik Durum Belgesi” alarak kayıt evrakları ile beraber Fakülteye ulaştırmaları gerekmektedir. Askerlik durum belgesi e-Devlet üzerinden alınabilmektedir.

ATA-AÖF DGS Ders Kaydı! DGS ile ATA-AÖF’ye yerleşen öğrencilerimizin ders kayıtları kayıt yaptırdıkları ilk yıl Dekanlıkça, sonraki yıllarda akademik takvimde belirtilen tarihlerde öğrencilerin kendileri tarafından yapılacaktır. DGS kayıt duyurusu için TIKLAYINIZ. DGS sonuçları için TIKLAYINIZ. DGS taban puanları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler