1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. ATA-AÖF 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları Başladı
ATA-AÖF 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları Başladı

ATA-AÖF 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları Başladı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı kapsamında güz yarıyılı için ders kayıtları başladı. ATA-AÖF ders kayıtlarına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından 16 Eylül 2019 tarihi itibarıyla yapılan duyuruda “2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları” Başlatıldığı açıklandı. ATA-AÖF ders kayıtlarının nasıl yapılacağını araştıran AÖF adayları için tüm bilgileri My Memur olarak sizler için hazırladık.

AÖF DERS KAYITLARI İÇİN ÜCRET ÖDEME

Ders kaydınızı yapabilmeniz için kayıtlı olunan programın “Materyal Ücretini” ve “Katkı Payını” ödemeniz gerekmektedir. Ödemeler Halkbank, Vakıfbank veya Ziraat Bankası şubeleri, internet bankacılığı ya da kullanıcı adı ve şifre T.C. kimlik numarası olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak yapılabilir.

ATA-AÖF YENİ KAYIT

ATA-AÖF’ye yeni kayıt yaptıran 1.sınıf öğrencilerinin ders kayıtları Fakülte tarafından yapılmaktadır. Ara sınıf öğrencileri ise (2.3. ve 4. sınıf) akademik takvimde belirtilen tarihlerde materyal ücretini yatırarak Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden ders kayıtlarını kendileri yapacaklardır. Ders alma takvimi içerisinde materyal ücreti yatırıp ders kaydı yapmayan/yapamayan öğrencilerin ders kayıtları 30 krediye kadar Fakültemiz tarafından atanacaktır. Öğrenciler isterse belirlenen ders seçme tarihlerinde atanan bu derslerde değişiklik yapabileceklerdir.

ATA-AÖF KATKI PAYI

Aynı anda iki üniversite bölümü ya da programı okuyan,

Normal öğrenim süresinde mezun olamayan,

Sağlık Lisans Tamamlama kapsamındaki öğrencilerin yatırması gereken bir ücrettir.

Katkı payı ücreti 21 Ekim 2017 tarih ve 30217 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe giren 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı katkı payı ve öğrenim ücretleri ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararının 10 uncu maddesinin 3 üncü fıkrasında yer alan; “Öğrencilerin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı Devletçe karşılanır.

Birinci öğretim veya açıköğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift anadal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereğince alınmakta olup, Materyal ücreti ile bir ilgisi yoktur. Tüm Devlet Üniversitelerinde okuyan aynı durumdaki tüm öğrencilerden alınmaktadır açıklaması yapıldı.

Ayrıca, katkı payı öğrencinin kayıt tarihi daha sonra olan program ya da bölümü için ödenir. ATA-AÖF öğrencilerinin ödemeleri gereken ücret; materyal ücreti ve sadece yukarıda belirtilen üç madde kapsamındaki öğrenciler için + 35.5 TL’lik katkı payıdır.

MEZUNİYET ÜÇ DERS SINAVI ÜCRET ÖDEME

Sene sonunda bir kez yapılan Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için 2019-2020 Güz ve Bahar yarıyıllarında bu sınava gireceğiniz ders/derslere materyal ücreti ödeyerek kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir.

Öğrencilik işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda ayrıntılı bilgi almak, 2019-2020 Öğretim Yılı Katkı Payı ve Materyal Ücretleri, OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden ders kaydı ve OBS üzerinden kayıt kılavuzu ve tüm duyuru için TIKLAYINIZ.

OBS üzerinden kayıt kılavuzu için TIKLAYINIZ.

2019-2020 Öğretim Yılı Katkı Payı ve Materyal Ücretleri için TIKLAYINIZ.

56249.jpg

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler