1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. ATA-AÖF 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Harç Ücretleri Belli Oldu
ATA-AÖF 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Harç Ücretleri Belli Oldu

ATA-AÖF 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Harç Ücretleri Belli Oldu

16 Eylül 2019 itibarıyla ATA-AÖF 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı ders kayıt işlemleri başladı. ATA-AÖF katkı payı "harç ücretleri" ile materyal ücretleri de belli oldu. ATA-AÖF harçları ve kayıt işlemlerine dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

16 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından "2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtlarının" başlatılması ile yeni dönem harç ücretleri ile materyal ücretleri belli oldu. ATA-AÖF harç ücretleri ile katkı payının yatırılmasından sonra ders kaydı yapılabilecektir. Katkı payı ödemeleri ATA-AÖF OBS üzerinden veya duyuruda yer alan ilgili bankalardan yapılabilecektir.

KİMLER KATKI PAYI YATIRACAKTIR?

Aynı anda iki üniversite bölümü ya da programı okuyan, Normal öğrenim süresinde mezun olamayan, Sağlık Lisans Tamamlama kapsamındaki öğrencilerin yatırması gereken bir ücrettir. ATA-AÖF öğrencilerinin ödemeleri gereken ücret; materyal ücreti ve sadece bu belirtilen üç madde kapsamındaki öğrenciler için + 35.5 TL’lik katkı payıdır.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF 2019-2020 Öğretim Yılı Materyal Ücretleri de şu şekildedir:

Lisans Programları Materyal Ücreti (Yarıyıllık) Sosyal Hizmet bölümü için 900 TL, diğer tüm lisans programları için 325 TL'dir.

Önlisans Programları Materyal Ücreti (Yarıyıllık) tüm bölümler için 325 TL'dir.

Lisans Tamamlama Programları Materyal Ücreti (Yarıyıllık) Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Sağlık Yönetimi 714.5 TL, Sosyal Hizmet 900 TL’dir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Materyal Ücreti (Yarıyıllık) Tüm programlar 675 TL’dir.

ATA-AÖF’DE MATERYAL ÜCRETİNE EK OLARAK DÖNEMLİK KATKI PAYI ÜCRETİ ÖDEME DURUMU

YÖK’ün 13072016 tarihli duyurusuna istinaden sağlık alanında lisans tamamlama programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden katkı payı alınır. ATA-AÖF bünyesinde yer alan programlara kayıt yaptıran öğrencilerden, Halen başka bir yükseköğretim programına kayıtlı olanlar, Normal süresi içinde mezun olamayanlar materyal ücretine ek olarak dönemlik katkı payı ücreti ödeyeceklerdir.

KİMLERE MATERYAL ÜCRETİ İADESİ/MUAFİYETİ YAPILIR?

Fakülteye kayıt yaptıran tüm öğrenciler materyal ücreti öderler. Ancak; Gaziler ile şehit ve gazilerin birinci dereceden yakınları (anne. baba, eş ve çocukları) ilgili kurumlardan (şehit veya gazinin mensubu olduğu Kuvvet Komutanlığı. Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü veya Sosyal Güvenlik Kurumu.) içerisinde alacakları 'Durum Belgesinin’ aslı ya da barkotlu e-Devlet çıktısı, nüfus kayıt örneği ve kendilerine ait bir hesabın IBAN numarası bulunan ve taleplerini belirten ıslak imzalı bir dilekçe ile.

En az %40 engel durumu olan öğrenciler ise içerisinde bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kendilerine ait bir hesabın IBAN numarası bulunan ve taleplerini belirten ıslak imzalı bir dilekçe ile.

Fakülteye başvurmaları durumunda alınan materyal ücreti öğrencilere iade edilir ve sonraki yarıyıllar için muafiyet işlemi yapılır.

Not: İkinci üniversite kapsamında Fakülte programlarına kayıt yaptıracak özet durumu olan (gazilerin, şehit ve gazilerin birinci dereceden yakınları veya en az %40 engeli bulunan) öğrenciler materyal ücreti ödemeden Fakültemiz programlarına kayıt yaptırabilirler. Ancak bu öğrencilerin kendilerinden istenen evrakları Fakülteye göndermedikleri takdirde materyal ücretini ödemek zorundadırlar.

OBS üzerinden kayıt kılavuzu için TIKLAYINIZ.

OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden ders kaydı için TIKLAYINIZ.

2019-2020 Öğretim Yılı Katkı Payı ve Materyal Ücretleri için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler