ATA AÖF 3 Ders Sınav Merkezi Değişikliği Başvuruları Başladı

ATA AÖF 3 ders sınavı merkezi değişikliği için başvurular başladı. ATA AÖF 3 ders sınavına girecek adaylar sınav merkezi değişikliği için tercih yapabilecek. Atatürk Üniversitesi AÖF OBS giriş için tıklayınız.

33045
Daha Fazla Göster

ATA AÖF 3 ders sınavı sınav merkezi duyurusu yayınlandı. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) tarafından yayınlanan duyuruda 3 ders sınavına girecek adayların sınav merkezi değişikliği tercihlerinin başladığı belirtildi. ATA AÖF mezuniyet 3 ders sınavı sınav merkezi değişikliği başvuruları yalnızca 2 gün süreyle alınacak.

Hatırlanacağı üzere 28 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ATA AÖF’te 3 ders sınavı yapılması kararlaştırılmıştı. Daha önce de Anadolu Üniversitesi AÖF tarafından 3 ders sınavı uygulamaya konmuştu.

Kimler 3 ders sınavına girebilir? Güz ve bahar dönemlerinde toplamda en fazla 3 başarısız dersi olan ve 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı dönemlerine kayıt yaptırmış öğrenciler, 3 ders sınavına girebilir. Mezuniyet 3 ders sınavı notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer.

ATA AÖF 3 ders sınav merkezi değişikliği 4 Ağustos 2017 saat 23:59’a kadar yapılacak. Adayların öğrenci bilgi sistemi üzerinden tercihlerini yapmaları gerekiyor. Sınav merkezi değişikliği yapmayan öğrencilerin sınav merkezi tercihleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. 3 ders sınavı 15 merkezde gerçekleştirilecek. Sistemin otomatik atama yapacağı merkezlere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

ata-aof-3-ders.png

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ATA AÖF 3 Ders Sınav Merkezi Değişikliği Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!