1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ATA-AÖF Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
ATA-AÖF Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ATA-AÖF Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. 2019 DGS ek yerleştirme gerekli belgeler ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi “ATA-AÖF” tarafından 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme sonuçları ile ATA-AÖF’ye yerleşen öğrenci adayları ilan edilecek kayıt tarihlerinde Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına materyal ücretini ödeyerek herhangi bir belge göndermeden kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

YÖKSİS de bilgisi bulunmayan öğrenci adaylarımız Kısa Mesaj yoluyla kendilerinden istenen evrakları 15-21 Ekim 2019 tarihleri arasında ATA-AÖF’ye göndererek kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

Önlisans Programından Henüz Mezun Olamamış Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

2019 yılı DGS Ek Yerleştirme kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilerin (kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. nedenlerler) şartlı kayıtları Fakültemizce yapılacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıç tarihi olan 10.02.2020'ye kadar mezun olmamaları halinde şartlı kayıtları silinecektir.

Özel durumu olan öğrenci adaylarının harç/materyal ücreti muafiyeti işlemlerinin yapılabilmesi için aşağıda yer alan evrakları ATA-AÖF’ye ulaştırmaları gerekmektedir.

GEREKLİ BELGELER

Gazilerin, şehit ve gazilerin birinci dereceden yakınları (anne, baba, eş ve çocukları);

İlgili kurumlardan1 alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ya da barkodlu e-Devlet çıktısı.

Taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe 2 isteniyor.

Nüfus kayıt örneği isteniyor.

Açıklamalar: Harç/materyal ücreti muafiyeti için gereklidir. Materyal ücreti iade süreci üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan ve ATA-AÖF Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra başlatılacaktır.

1. İlgili kurum: şehit veya gazinin mensubu olduğu Kuvvet Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü veya Sosyal Güvenlik Kurumu.

2. Islak imzalı dilekçelerde öğrencilerin kendilerine ait hesaplarının IBAN numaraları yazılı olmalıdır.

En az %40 engel durumu olan öğrenciler;

Durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ve taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe isteniyor.

Nüfus cüzdanı fotokopisi isteniyor.

Açıklamalar: Harç/materyal ücreti muafiyeti için gereklidir. Materyal ücreti iade süreci üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan ve Fakültemiz Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra başlatılacaktır.

Islak imzalı dilekçelerde öğrencilerin kendilerine ait hesaplarının IBAN numaraları yazılı olmalıdır. Engelli öğrencilerin materyal ücreti muafiyet işlemlerinde gönderdikleri raporların geçerlilik süresi dikkate alınacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler