ATA AÖF Dikey Geçiş Sınavı Duyurusu! Kontenjan Listeleri

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından DGS ile üniversitede tercih edilebilecek bölümlere dair duyuru yayımlandı. 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı 2019-DGS başvuruları ve tüm detaylar.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi “ATA-AÖF” tarafından 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı DGS ile ilgili duyuru yayımladı. 2019 DGS’ye dair tüm detayları araştıran MYO ve Önlisans mezunu öğrenciler gerek tüm üniversitelerin gerekse ATA-AÖF’deki lisans bölümlerine dair detayları ve kontenjan bilgilerini My Memur olarak hazırladık.

ATA-AÖF’nin Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Başvuruları ile İlgili Duyuru kapsamında Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ÖSYM tarafından 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.  2019 DGS’ye başvurmak isteyen öğrenci adayları ÖSYM’Nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden başvurularını yapabileceklerdir.

ATA AÖF’de DGS ile aşağıda belirtilen Fakülte lisans programlarından biri tercih edilebilir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım,

İşletme,

Sosyal Hizmet,

Sosyoloji bölümlerinden biri tercih edilebilir.

2019 DGS BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilirler.

Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezî sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak istiyorlarsa DGS’ye girmek zorundadırlar. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş de bu kılavuzdaki esaslara göre merkezî olarak yapılır.

Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

2019 DGS Kılavuzu tam detayları için tıklayınız:

https://www.mymemur.com.tr/2019-dgs-basvurulari-basladi-dikey-gecis-sinavi-basvuru-kilavuzu-108713h.htm

Önlisans mezuniyet alanlarına göre dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarına ulaşmak için tıklayınız:

https://www.mymemur.com.tr/d/file/tablo2-26042019.pdf

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ATA AÖF Dikey Geçiş Sınavı Duyurusu! Kontenjan Listeleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!