ATA AÖF Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Sonuçları (AGNO) Açıklandı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı güz yarıyılı yatay geçiş sonuçları AGNO açıklandı.

56451
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından Eylül 2019 itibarıyla “2019-2020 Güz Yarıyılı” yatay geçiş sonuçlarının ve belge teslim tarihinin açıklandığı duyuruldu.

Atatürk Üniversitesi önlisans ve lisans düzeyinde kurum içi ve kurumlar arası yatay geçişleri ve kredi transferi yapılması ile ilgili uygulama esasları çerçevesinde yapılmaktadır. Atatürk Üniversitesi önlisans ve lisans düzeyinde kurum içi ve kurumlar arası yatay geçişler ve kredi transferi yapılması ile ilgili uygulama esaslarının amacı ise şöyledir. Önlisans ve lisans düzeyindeki öğrencilerin, Atatürk Üniversitesine bağlı olarak eğitim yapan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu bünyesinde yer alan diploma programları arasında yapılacak olan kurum içi; diğer yükseköğretim kurumlarındaki eşdeğer diploma programlarından yapılacak olan kurumlar arası yatay geçişler ile kredi transferinde uyulması gereken usul ve esasları düzenlemektir.

ATA AÖF Yatay Geçiş hakkı kazanan öğrencilerin, 25 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına materyal ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca Yatay geçiş başvurusu esnasında transkript ve ders içeriklerini göndermeyen öğrencilerin ders muafiyet/intibak işlemleri yapılmayacaktır.

Yatay geçiş ile ilgili önemli bir ayrıntı ise Öğrencilerin kendi Fakültelerinden kesinlikle kayıtlarını sildirmemeleri gerekmektedir. Bu işlem ilgili Üniversiteler arasında yazışma yoluyla yapılacaktır.

Yatay Geçiş Sonuçlarına 27.09.2019 tarihine kadar itiraz edilebilir. Adaylar ATA-AÖF için yatay geçiş yerleştirme sonuçlarına itirazı olanların 27 Eylül 2019 günü mesai bitimine kadar dekanlığa doğrudan ya da 0442 236 1716 numaralı faksa bir dilekçe ile başvurmaları gerekiyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 4 Şubat 2019 tarih ve 75850160-301.06.01-e.7757 sayılı yazısı gereğince geldiği üniversiteden “YATAY GEÇİŞ YAPMASINDA SAKINCA YOKTUR” yazısı ibraz etmeyenlerin kaydı yapılmayacaktır.

Yatay Geçiş sonuçlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!