ATA-AÖF ikinci üniversite kayıt duyurusu yaptı

Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) bilgisi olmadığından dolayı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde (ATA-AÖF) ikinci üniversite için kayıt sayfası üzerinden kayıt yapamayan öğrencilerle ilgili olarak yayınlanan duyuru ve yapılması gerekenler

23610
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS)bilgisi olmadığından dolayı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde (ATA-AÖF) ikinci üniversite için kayıt sayfası üzerinden kayıt yapamayan öğrencilerle ilgili olarak yayınlanan duyuruda yapılması gerekenler anlatıldı.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından yapılan duyuruda ikinci üniversiteye kayıtta bazı öğrencilerle ilgili olarak yaşanan soruna yer verildi. Üniversite YÖKSİS olarak bilinen Yükseköğretim Bilgi Sisteminde bilgisi bulunmayan öğrencilerin ATA-AÖF’de yer alan ikinci üniversite kayıtları için sistem üzerinden kayıt yapamadıklarını ve kayıt yapamayanların da yapması gereken iş ve işlemler hatırlatıldı. ATA-AÖF ikinci üniversite kaydı YÖKSİS bilgisi eklenmesi için yapılması gerekenler.

Atatürk Üniversitesinde yer alan ikinci üniversite programlarından birine kayıt yaptırmak istendiği belirtilen dilekçe, Diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ile gazilerin, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (eş ve çocukları) ilgili kurumlardan alacakları Durum Belgesinin aslı ve taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçeleri gerekmektedir.

Ayrıca En az yüzde 40 engel durumu olan ve kayıt yaptıracak öğrencilerin bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ve taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe vermeleri gerekiyor.

Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin ise tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu ile sabıka kaydının olmadığına dair belgenin üniversiteye getirilmesi gerekiyor. Kayıt süresince belgeleri ulaştırmayanların kayıtları yapılmayacak.

Orijinal belgelerin üniversiteye ulaştırılmasından sonra Halkbank veya Vakıfbank’a materyal ücreti yatıranların kaydı tamamlanacak. Önlisans öğrencileri sadece önlisans programlarına kayıt yaptırabilirken lisans öğrencileri hem önlisans hem de lisans programlarına kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

Lisans için tercih edilebilecek bölümler: İşletme, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sosyoloji. Önlisans için tercih edilebilecek bölümler: Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İşletme Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Lojistik, Reklamcılık, Özel Güvenlik ve Koruma, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği. Duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!