1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ATA-AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı!
ATA-AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı!

ATA-AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı!

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF mezuniyet 3 ders sınavı 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirildi. AÖF 3 ders sınavı soru ve cevapları açıklandı. ATA-AÖF 3 ders sınav soruları ve cevapları için tıklayınız.

A+A-

27 Temmuz 2019 tarihli Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF mezuniyet 3 ders sınavı soru ve cevapları açıklandı. Mezuniyet Üç Ders Sınavı Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarlarına dair üniversiteden yapılan duyuru My Memur olarak hazırladık.

My Memur olarak LMS sistemine, sınav itirazı sistemine ve Bütünleme sınavı soru ve cevap erişim kılavuzuna dair bağlantıları aşağıdaki "pdf" ve "www" bağlantılarından kolay erişim için hazırladık. Aşağıdaki bağlantılardan soru itirazı ATA-AÖF öğrenci sistemi vb. tüm detaylara ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

MEZUNİYET 3 DERS SINAVI İÇİN SORU İTİRAZI

Değerli Öğrencilerimiz, Mezuniyet Üç Ders Sınavı soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlanmıştır. Sadece kesin olarak hatalı gördüğünüz sorulara itirazda bulununuz. Sınav sorularına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerimiz Öğrenim Yönetim Sistemi (LMS) sol menüde yer alan “Soru İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını 31 Temmuz 2019 saat 17:00'a kadar bize iletebilirler. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için herhangi bir başvuru yapmaya ya da ücret ödemeye gerek yoktur. Mezuniyet Üç Ders Sınavı notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi/ara sınav notu ile Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir (final ve bütünleme sınavlarında olduğu gibi).

Öğrencinin harf notları; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bağıl Değerlendirme Esasları çerçevesinde, dersin ilgili dönemdeki dönem sonu sınavı sonuçlarına göre daha önce oluşmuş olan harf notu aralıkları kullanılarak belirlenir.

Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz. Mezuniyet Üç Ders Sınavı sonucunda mezun olamayan öğrenciler başarısız oldukları dersleri, bu derslerin bulundukları yarıyılda ders kaydı yaparak almak zorundadırlar.

ATA AÖF Bütünleme Sınavı soru ve cevaplarına erişim kılavuzu:

pdf.jpg

Sınav sorularına itiraz işlem kılavuzu:

pdf.jpg

Duyuru ve LMS’ye ulaşmak için:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler