1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. ATA-AÖF Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Tarihleri Açıklandı
ATA-AÖF Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Tarihleri Açıklandı

ATA-AÖF Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Tarihleri Açıklandı

Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından sağlık alanında lisans tamamlama için tarihler açıklandı. ATA-AÖF lisans tamamlama tarihleri ve başvuruları için tıklayınız.

A+A-

Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF, sağlık alanında lisans tamamlama programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri için tarihleri açıkladı. Başvurular 13 Eylül’de başlıyor.

Kayıt işlemleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir: ATA-AÖF’de Sağlık Alanında Lisans Tamamlama programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri 13-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt olamayacaklarla ilgili açıklama: Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı gereğince diploma ve transkriptlerinde 19 Kasım 2014 tarihinden sonra mezun olduğu tespit edilen adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Kayıt Aşamaları şu şekildedir: YÖK tarafından Fakültemiz Sağlık Alanında Lisans Tamamlama (SLT) Programlarına yerleştirilen öğrenci adayları aşamaları takip edecek 13-20 Eylül 2018 tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Adım adım ATA-AÖF Sağlık Lisans Tamamlama kayıt detayları! Kayıt için ücret ödeme detayları: T.C. Kimlik Numarası ile Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına Materyal Ücretini ve Katkı Payını yatırılması gerekiyor.

ATA-AÖF internet sitesinde bulunan Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden elektronik kaydının yapılarak  “Kayıt Bilgi Formu” çıktısının alınması gerekiyor.

Kesin kayıt evraklarını 20 Eylül 2018 tarihine kadar elden veya posta veya kargo yolu ile ATA-AÖF’ye ulaştırmaları gerekiyor. Kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilere SMS ile bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

ATA-AÖF sağlık lisans tamamlama askerlik işlemleri: Kayıt işlemlerinde askerlik ile ilgili (tecil, muaf, terhis vb.) herhangi bir problem yaşanmaması için erkek adayların (1996 ve daha önce doğumlu) ilgili askerlik şubelerinden “Askerlik Durum Belgesi” alarak kayıt evrakları ile beraber Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir. Askerlik durum belgesi e-Devlet üzerinden alınabilmektedir. Duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler