1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ATA-AÖF Sınavlarda Uyulacak Kuralları Yayımladı! 6 Kasım 2019
ATA-AÖF Sınavlarda Uyulacak Kuralları Yayımladı! 6 Kasım 2019

ATA-AÖF Sınavlarda Uyulacak Kuralları Yayımladı! 6 Kasım 2019

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında sınavlarda uyulacak kuralları yayımladı.

A+A-

6 Kasım 2019 itibarıyla Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi “ATA-AÖF” 2019-2020 eğitim-öğretim yılında tüm sınavlarda uyulacak kurallara dair önemli açıklamalar yaptı. ATA-AÖF sınavlarında hangi belgelerin geçerli olacağına dair detayları My Memur haber olarak hazırladık.

“ATA-AÖF” GÜZ DÖNEMİ VİZE SINAVI GİRİŞ BELGELERİ

Fakültemiz Güz Dönemi Ara (Vize) Sınavı 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Sınav giriş belgeleri yayımlandıktan sonra resmi web sayfamız ve sosyal medya gruplarından duyurulacaktır. Sınav Giriş Belgeleri yakında yayımlanacaktır. Tüm dersler için sınav süresi 30 dakikadır.

Blok uygulama dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı %70’tir.

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜR

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.

Sınava girerken yanınızda OBS üzerinden alacağınız Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesi) ile yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmanız gerekmektedir.

FOTOĞRAFLI ve ONAYLI KİMLİK BELGESİ: T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesidir. Ayrıca;

- Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,

- Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,

- Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,

- Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,

- Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrenci kimlik kartı,

- Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde “9 ile başlayan” Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,

- T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, Içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Işleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı “Geçici Kimlik Belgesi” bulunan öğrenciler sınava alınabilir.   

ATA-AÖF öğrenci kimlik kartı olmayanlar, sayılan diğer kimlik kartlarından biriyle sınava girebilirler

Bu iki belgeden (Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi) herhangi birini yanında bulundurmayan öğrenciler sınava alınamayacaklardır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler