1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Atama Bekleyen 700 Bin, Ücretli 80 Bin Ama Alınan 20 Bin Öğretmen
Atama Bekleyen 700 Bin, Ücretli 80 Bin Ama Alınan 20 Bin Öğretmen

Atama Bekleyen 700 Bin, Ücretli 80 Bin Ama Alınan 20 Bin Öğretmen

Milli Eğittim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamalarına ve atama bekleyen sayılara dair önemli açıklamalarda bulundu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın Bakan Selçuk'un açıklamalarına dair önemli detaylar.

A+A-

Sayın Ziya Selçuk katıldığı TV programında 700 bin atama bekleyen öğretmen bulunduğunu ve 80 bin ücretli öğretmen ile eksikliğin giderilmeye çalışıldığını ifade etti. Bu durumda, sadece 20 bin yeni atama ile yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olmamız bir çelişki değil midir?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, hükümetin (her işin başı eğitim diyorsa) eğitimde tasarruf edilemeyeceğini de bilmesi gerekmez mi? Ayrıca ekonominin sürekli büyüdüğünden dem vuran iktidarın, eğitim gibi en hayati konuda “tasarruf” tedbiri uygulanmasını da izah etmesi çok kolay değil açıklamasında bulundu.

Sayın Bakan önümüzdeki yıllarda sayısı 1 milyona yaklaşacak öğretmen adayının tamamının atanmasının imkansız olduğunu da ifade etmiş.

Talip Geylan açıklamasında “Sn Ziya Selçuk,  partinizin iktidara geldiği 2002’de 72 bin olan atama bekleyen öğretmen sayısının 1 milyona dayanmasının mesulü kim?” olduğunu sordu.

Suçlu, eğitim fakültesinden mezun olmuş gençlerimiz midir?

17 yıllık iktidarınız süresince hangi planlama ve öngörü ile yeni üniversiteler ve yeni eğitim fakülteleri açıldığı, fakültelerin kontenjanlarının hangi hedef doğrultusunda artırıldığını sorgulamak gerekmez mi?

Öğretmen olma hedefiyle eğitim fakültesinden mezun olan bir gencimize “Gidin başka yol bulun! İlla öğretmen olmak zorunda mısınız? İlla devlet size iş vermek zorunda mı?” demek kadar akla ziyan bir yaklaşım olabilir mi?

İktidara yakışan, çözüm üretmektir!

Sağlıklı hedefler doğrultusunda gerçekçi planlamalarla süreci yönetmektir. Ülkesine hizmet etmek için heyecan duyan yüzbinleri ortada bırakmak yerine, alternatif üreterek onlara umut olmaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler