Atama Bekleyen Engelli Öğretmen Adaylarından Hamza Aydoğdu’ya Açık Mektup

Atama taleplerin buldukları her platformda dile getirmeye çalışan engelli öğretmen adayları şimdide MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’ya açık mektup yazdı.

56469
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aylardır değişik platformlarda seslerini duyurmak için çalmadıkları kapı bırakmayan atama bekleyen engelli öğretmen adayları şimdi de Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza Aydoğdu’ya atanma taleplerini içeren açık mektup yazdı. Engelli öğretmenler platformu tarafından MyMemur haber sitemize ulaşan atama bekleyen engelli öğretmen adaylarının MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’ya yazdığı açık mektubu yayınlıyoruz.

Sayın Hamza Bey;

1200 civarı engelli öğretmenler adına diyoruz ki:

EKPSS atama takvimi çok gecikmedi mi? O kadar engelli öğretmen istihdam olmayı bekliyor. Özelde acımasızca çalıştırılan engelli öğretmenlere verilen sözler ne zaman tutulacak?

Yaz döneminde temsilcilerimizle konuştuğunuzda Eylül-Ekim gibi 3’üncü bir engelli öğretmen ataması olabileceğini bu tarihten önce bir atamanın olmasının mümkün olmadığını söylemiştiniz, o tarih gelmedi mi Hamza Bey? Sizler engelli dostusunuz ve biliyoruz ki elinde öğretmen olur raporu olan herkesi istihdam edeceksiniz. Başvuru veren herkesi alınız. Daha önce yaptınız ve yine yaparsınız inşallah. Biz sizden sadaka değil, istihdam olunmayı bekliyoruz. Eğer engelli öğretmenlerden görev yapamayan olursa veya layıkıyla yapamayan olur ise görevden alırsınız müdürüm. Daha ne diyelim?

Engelli öğretmen yük değil, devletimizin sadakasıdır, duacısıdır. Bizler çektiğimiz sıkıntılar sebebiyle özelde ne zor şartlarda görev yaptık ve eğer atanırsak da değer bilir, görevimizi layıkıyla yapar ve nankör olmayız. Bizler taleplerimizi Berat Bey’e ve danışmanına ilettik. Ekonomiyi bahane ederek bizi mağdur etmelerine fırsat vermeyin. İstenildiğinde 40 bin öğretmen atayabiliyor devletimiz.

Herkes beklenti içinde. İstanbul seçimlerinde Fox Tv’de tüm Türkiye Binali Bey’in sözünü duydu ve engelli öğretmenler için atama olacağını ve sayımızın fazla olmadığını ve yakında açıklama yapılacağını tekrar etti. Ama bir gelişme olmadı.

Başkanımızı ve bakanımızı çok seviyoruz. Lakin İsmet Yılmaz ve Nabi Avcı dönemini arar olduk. Siz engelliye değer veren bir idarecisiniz. Lütfen sesimizi Bakan beye duyurun. Temsilcilerimiz defalarca sizlerle görüştü ve siz 2019 Eylül ve Ekim ayını bekleyin dediniz. O vakit geldi çattı müdürüm.

Hamza Bey;

Biz zor şartlar altında yüksek puanlarla öğretmenlik okullarını bitirdik. Biz lütuf değil hakkımızı istiyoruz ve devletimizin bize sahip çıkarak bizi istihdam altına almasını istiyoruz. Bizlere eğer devlet sahip çıkarsa ve atamamızı yaparsa özlük haklarımızın da iyileşmesiyle devlette çoğu engeli olmayan öğretmenden daha iyi öğretmenlik yapacağımıza inanıyoruz. Rabbim mahcup etmesin. Görevini en iyi yapmak için kendini geliştirenlerden eylesin Mevlam.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Engelliden bal gibi öğretmen olur.” Allah razı olsun böyle düşünen ve bize güvenenlerden. En iyi şekilde öğretmenlik yapacağımıza inanıyorum, vatanımıza ve milletimize maddi ve manevi faydalı olmak için gayret göstereceğiz inşallah.

EKPSS takvimini dört gözle bekliyoruz. 1200 öğretmen aylardır atama bekliyor. Öğretmen ihtiyacı çok fazla… Bakan beye bu konunun tekrar hatırlatılmasını talep ediyoruz. Eminiz ki, bize kayıtsız kalmayacaksınız. Hayırlı Çalışmalar

ENGELLİ ÖĞRETMENLER PLATFORMU

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Emeği geçen herkese teşekkür ederim Allah sizlerden razı olsun sesimiz oluyorsunuz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!