Atama Bekleyen Öğretmenler İstanbul’da Bir Araya Geliyor

Sosyal medya üzerinden örgütlenen atama bekleyen öğretmenler yarın İstanbul'da bir araya gelecek. Adaylar bir araya gelerek basın açıklaması yapacak. İşte merak edilen detaylar...

Atama Bekleyen Öğretmenler İstanbul'da Bir Araya Geliyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atama bekleyen öğretmen adayları seslerini duyurmak için etkinlikler yapmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden örgütlenen atama bekleyen öğretmenler yarın İstanbul’da bir araya gelecek. Adaylar yarın öğle saatlerinde Bakırköy’de bir araya gelerek basın açıklaması yapmayı planlıyor.

Atama bekleyen öğretmen adayları çeşitli platformlarda seslerini düzenlemek için her gün yeni etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Daha önce neredeyse her gün sosyal medya üzerinden etkinlik düzenleyen adaylar her gece Türkiye’de en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. 

Atama bekleyen öğretmenlerin etkinliklerinde en çok gündeme getirdiği konulardan birisi öğretmen atama kontenjanlarının artırılması oldu. Adaylar 40 bin mülakatsız atama yapılmasını istiyor. Atama bekleyen öğretmenler sosyal medya üzerinden düzenledikleri etkinliklere bir yenisini ekleyerek yarın İstanbul Bakırköy’de bir araya gelerek basın açıklaması yapacaklar. Öğretmenlerin bu basın açıklamasında da 40 bin mülakatsız öğretmen ataması yapılmasının gündeme geleceği tahmin ediliyor.

Şubat ayı içinde açıklanması beklenen öğretmen atama kontenjanları hala açıklanmaması da adayları mağdur etmeye devam ediyor. 2017 KPSS ve ÖABT sınav sonuçlarının Ağustos ayında açıklanmasının ardından 5 ay geçmesine rağmen hala hiçbir öğretmen ataması yapılmaması adayların büyük tepkisini çekiyor. Eğer Şubat ayında yapılacağı söylenen atamada mülakat kaldırılmazsa geçen yılki sürece göre değerlendirdiğimizde öğretmen atamasının gerçekleştirilmesi Ağustos ayını bulacak. Sınava giren binlerce aday sınav tarihinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala atanıp atanamayacağını bilemeyecek. Bu da adayların hayatındaki belirsizliği devam ettirecek.

Şuana kadar MEB’den öğretmen atama takvimi ve öğretmen atama kontenjanları hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil. Konuya ilişkin son gelişmeleri Mymemur olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!