Atama Bekleyen Öğretmenler İstanbul’da Toplanıp Basın Açıklaması Yaptı

Sosyal medya üzerinden örgütlenen atama bekleyen öğretmenler İstanbul'da bir araya gelerek bir etkinlik düzenledi. İşte İstanbul'da gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin detaylar...

Atama Bekleyen Öğretmenler İstanbul'da Toplanıp Basın Açıklaması Yaptı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atama bekleyen öğretmen adayları seslerini duyurmak için etkinlikler yapmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden örgütlenen atama bekleyen öğretmenler bugün İstanbul‘da bir araya gelerek bir etkinlik düzenledi. Bakırköy’de gerçekleştirilen eyleme çok sayıda atama bekleyen öğretmen katıldı.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen atama bekleyen öğretmenler bugün önemli bir etkinliğe imza attı. İstanbul Bakırköy’de bir araya gelen adaylar bir basın açıklaması yaptı. Adaylar ayrıca ellerinde taşıdıkları çeşitli pankartlarla öğretmen atamalarında yaşanan sorunları anlatmaya çalıştılar. 

Şubat ayında 40 bin öğretmen atamasının yapılmasını isteyen adaylar mülakat değil adalet istediklerini pankartlarıyla tüm Türkiye’ye duyurdular. Atama bekleyen öğretmenler tarafından düzenlenen eyleme bebeğiyle gelen öğretmen adayların da yer alması dikkatlerden kaçmadı.

2017 KPSS’ye girerek atama bekleyen binlerce aday aylardır mağdur ediliyor. KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından aylar geçmesine rağmen hala hiç atama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı ise atamayı bir an önce gerçekleştirmek için bir gayret göstermiyor. Adayların mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için bakanlığın atama kontenjanlarını artırarak bir an önce ilana çıkması gerekmektedir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!