1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkan Erdoğan Onaylı Yeni Atamalar Resmi Gazete’de Yayımlandı
Cumhurbaşkan Erdoğan Onaylı Yeni Atamalar Resmi Gazete’de Yayımlandı

Cumhurbaşkan Erdoğan Onaylı Yeni Atamalar Resmi Gazete’de Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yeni atamalar yayımlandı.

A+A-

Atamalara göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kurumlarında bazı atama kararları alındı. 7 Temmuz 2020’de onaylanan kararlara göre, bu kurumlarda bazı görev değişiklikleri yapıldı.

Erdoğan Atamaları Onayladı

Resmi Gazete’de yayımlanan atamalarda, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nde ihtiyaç kapsamında bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevine Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık atandı.

Türkiye Elektrik İletim AŞ Yönetim Kurulu üyeliğine ise Muhammer Nuri Aslan getirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişi olarak Vural Duman, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hakkari İl Müdürlüğü’ne ise Murat Koca atandı.

KOSGEB 1. Hukuk Müşavirliği görevine Hüseyin Alkan, Sağlık Bakanlığı Başmüfettişliklerine Muhammet Türker, Tuncay Derin ve Fatih Özkara, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlükleri görevine Metin Öztürk ve Ticaret Bakanlığı Başmüfettişliği görevine Yaşar Baltacı getirildi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar, Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile görevinden alındı. Yanar’ın yerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı Yunus Emre Ayözen atandı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı ise, Erhan Ümit Ekinci oldu.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nda Görevden Alınmalar

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcısı İlhan Akdeniz ile 1. Hukuk Müşaviri Şenay Dayanır, görevinden alınan isimler oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.