1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Ataması Yapılan 4/B Üniversite Sağlık Personeli İçin Önemli Karar
Ataması Yapılan 4/B Üniversite Sağlık Personeli İçin Önemli Karar

Ataması Yapılan 4/B Üniversite Sağlık Personeli İçin Önemli Karar

Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2018/4 ve 2018/5 ile Sağlık Bakanlığı kadrolarına ataması yapılan sözleşmeli 4/B üniversite personelleri için önemli görüş verildi. Karara göre 2019 itibarıyla atamalara dair detaylar açıklandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığına 2018/4 ve 2018/5 ile toplam 27 bin sağlık personeli ataması gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta ve aylarda atamalara dair göreve başlama duyuruları yapıldı ve yapılmaya devam etmekte.

Bakanlık tarafından da DPB'ye başvuru yapılarak üniversite çalışanı sağlık personelleri ile ilgili durum sorulmuştu. DPB görüşünü vererek atamalara dair detayları paylaştı.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığının KPSS 2018/4 ve KPSS 2018/5 sağlık personeli alımlarında ataması yapılan üniversite çalışanı sağlık personelleri ile ilgili olarak DPB'nin görüşü şu şekilde oldu. KPSS 2018/4 ve 2018/5 ile Sağlık Bakanlığına yerleşenlerin üniversite hastanelerinde 2019 yılı itibarıyla sözleşmelerini yenilememeleri durumunda atamalarının yapılması yönünde görüş verildi.

DPB'nin görüşünde özellikle şu ibarelere yer verildi: KPSS 2018/4 ve KSS 2018/5 sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleşen ancak üniversite hastaneleri bünyesinde 657 sayılı Kanunun 4'ncü maddesinin B fıkrasına göre sözleşmeli personel olrak görev yaptıkları tespit edilen kişilerin, sözleşme sürelerinin bitiminde sözleşmelerini yenilemeyeceklerine ilişkin süresi içinde yazılı olarak halen çalıştıkları kurumlara beyan etmeleri halinde, 2019 Ocak ayında Sağlık Bakanlığına atamalarının yapılabileceği görüşü verildi. Karar tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler