1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Atanamayan 300 Bin Öğretmen Çözüm Bekliyor
Atanamayan 300 Bin Öğretmen Çözüm Bekliyor

Atanamayan 300 Bin Öğretmen Çözüm Bekliyor

Atanamayan 300Bin Öğretmen Varken ve Bir O Kadar Da Reelde İhtiyaç Varken Neden Çözüm Bir Türlü Gelmiyor

A+A-

Atanamayan 300Bin Öğretmen Varken ve Bir O Kadar Da Reelde İhtiyaç Varken Neden Çözüm Bir Türlü Gelmiyor. 18 Milyona yakın öğrencinin de öğretmen beklediğini unutmamak gerekir. türkiyenin hangi okuluna giderseniz gidin bir ücretli öğretmene ya da boş bir derse rastlarsınız. Peki ilk hedefin eğitim ve geleceğin gençleri ise neden halen sınıflar boş ve öğretmenler de işsiz.

Bahaneler bahaneleri kovalarken çözüm ile ilgili herhangi bir atak henüz gelmedi. Tüm Bakanlar kendileri ile ilgili bir sorun olduğunda Cumhuriyet Döneminde bu işi en çok biz yaptık diyerek meseleden uzaklaşmaya çalışıyorlar. Oysaki Cumhuriyet İlk Kurulduğundaki nüfustan fazla öğrenci sayısı mevcuttur şu an ülkemizde. Dolayısıyla bu tür bahanelerin arkasına sığınarak öğretmenlerin, sağlıkçıların, güvenlik görevlilerinin, üniversitelerin daha bir çok bölümünden mezun olan kısacası işsizler ordusunun isteklerini göz ardı etmek haksızlıktır.

Bakan Avcı şu ana kadar Şubat ayında en çok atama yapan kişinin kendisi olduğunu söyledi evet ama yetmez. 40.000 hatta çok daha fazla ihtiyaç varken abartmıyoruz 100.000 öğretmen birden atasınlar o zaman taktir edileceklerdir. Yoksa 15.000 atama zaten 2015 döneminde yapılacak atamalardan düşüleceğinden zaten bir önemi olmayacaktır.

Ayrıca Banan Avcı klasiklerden olan açıklamalarda bulunarak öğretmenlere en fazla zammın kendi dönemlerinde yapıldığını vurguladı. Oysaki araştırma yapılırsa en düşük memur maaşı öğretmenlerindir. Haberlerde ve basında çıkan balon haberler asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. Tüm haberlerde nedense öğretmenlere karşı bir zıt uygulama yapılmakta ve olmayan zamlar haberleştirilmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.