1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Atanamayan İİBF Mezunları
Atanamayan İİBF Mezunları

Atanamayan İİBF Mezunları

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Adalet İstiyor My Memur Ailesi Olarak Haklı Taleplerine Destekliyor Adalet İstiyoruz

A+A-

Yıllarca atamalardan mezunlarına oranla en düşük alımların gerçekleştiği İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları her geçen gün artmaktadır. Mezun sayısı artmasına rağmen atamalardan payını alamayan grup aslında en çok işsizliğin olduğu Fakülteye sahip.

Türkiye de açıklanan işsizlik oranlarında en çok işsizin olduğu Fakülte olarak en başta gelmesine rağmen alımlar çok az. Her yıl on binlerce öğretmenin alındığı kamuda iş imkanları her geçen gün daralmaktadır. Mezun sayısına oranla Kamu Personeli alımlarının yapılmasını isteyen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları Adalet istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının ortak çalışmasının zamanının geldiği düşünülmektedir. Kamu haklarından eşit yararlanılabilmesi için bölümlerin sayısının kamu ihtiyaçlarına göre belirlenmesi artık zaruret haline gelmiştir.

Devlet Memuru olarak istihdam edilecek Memur, Bilgisayar İşletmeni, VHKİ, v.b. kadrolara atamalarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına öncelik verilmesi bu bölüm mezunlarının yıllardır uğradığı haksızlığı bir nebze azaltacaktır. www.mymemur.com olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları'nın sesi oluyor Adalet İstiyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler