1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Atanamayan Öğretmenlerin Durumu Başbakan Yıldırım’a Soruldu
Atanamayan Öğretmenlerin Durumu Başbakan Yıldırım’a Soruldu

Atanamayan Öğretmenlerin Durumu Başbakan Yıldırım’a Soruldu

Başbakan Binali Yıldırım’a atanamayan öğretmenler hakkında soru önergesi verildi. Önergede atanamayan öğretmenlerin sorunlarının çözümü için neler yapılacağı soruldu.

A+A-

Atanamayan öğretmenler hakkında Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verildi. Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın tarafında TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde toplam kaç öğretmen ataması yapıldığı, atanamayan öğretmenler hakkında ne gibi projeler üzerinde durulduğu gibi sorular soruldu.

Balıkesir Milletvekili Akın’ın sunduğu soru önergesinde belirtilen açıklamalar ve sorular şu şekilde yer aldı: AKP iktidarının yanlış eğitim politikaları yüzünden ülkemizde büyük bir işsiz öğretmen yığılması vardır. Öğretmen olarak atanmayı umutla bekleyenlerin sayısı giderek artmaktadır. Her yıl fakültelerden mezun olanlarla birlikte işsiz öğretmen sayısı katlanarak artmaktadır. Atanamayan öğretmenlerin bir bölümü özel okullarda çalışırken bir bölümü de ne iş bulursa yapmak zorunda kalmaktadır. Atanamadığı için fabrikada çalışan sosyal bilgiler öğretmeni Haşan Songur da maalesef atanamadığı başka bir işte çalışmak zorunda kalan öğretmenlerimizden sadece biriydi ve iş kazası sonucu yaşamını yitirdi. Bu konuyla ilgili olarak;

AKP iktidarları döneminde ne kadar öğretmen mezun olmuştur? Toplam kaç öğretmenin atamaları yapılmıştır? 2003 yılından itibaren ataması yapılan branşların dağılımı nedir? Atama yapılan branşlar hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Hasan Songur öğretmenin öğrencilerine kavuşamadan hayatını kaybetmesi sonucu atanamayan öğretmenlerin hem maddi hem de sosyal mağduriyetlerini gidermek için bir çalışmaya başlanmış mıdır? Atanamayan öğretmenlerin kadro sorunlarının çözümü için ne gibi projeler bulunmaktadır?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler