1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Atanamayan Öğretmenlerin İsyanı Bitmek Bilmiyor
Atanamayan Öğretmenlerin İsyanı Bitmek Bilmiyor

Atanamayan Öğretmenlerin İsyanı Bitmek Bilmiyor

Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde Öğretmen Olarak Görev Bekleyen Öğretmenlnı Ardı Ardına Geliyor

A+A-

Trabzon’da ilginç ama manidar bir eylem gerçekleştirildi. 7 yıldır KPSS’den dolayı ataması yapılamayan bir öğretmen adayı tek başına elinde pankartla oturma eylemi gerçekleştirdi.

Sınavsız ve koşul olmadan tüm öğretmenlerin atanması gerektiğini dile getiren öğretmen adayı Nisan ayında da 47 Bin öğretmen ataması için eylemini gerçekleştirdiğini dile getirdi. Sadece kendisi için değil tüm adayların koşulsuz atanması gerektiğini dile getirdi.

Öğretmen adayının Matematik Branşından öğretmenliği beklediği ve 7 yıldır halen atanamadığını söyledi. 7 yıl önce bitirdiği fakültesinden hayallerle ayrılan öğretmen adayımız halen işsizler ordusunda. Tüm üniversitelerde kontenjanların arttırıldığını söyleyen aday üniversitenin artık çok kolay kazanıldığını fakat mezun olanların işsiz kaldığını ifade etti. Adaletsiz bir sınav sisteminin olduğundan yakınan öğretmenimiz okumanın anlamsızlaştığını belirtiyor.

NİSAN-AĞUSTOS-ÜCRETLİ-MEMUR-DERSHANE Farketmez koşulsuz tüm öğretmen adayları atanmalıdır. Tüm atama bekleyenler atansa bile yine ihtiyaç bitmeyecektir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.