1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Atanamayan Tıbbi Sekreterler Kan Ağlıyor
Atanamayan Tıbbi Sekreterler Kan Ağlıyor

Atanamayan Tıbbi Sekreterler Kan Ağlıyor

Tıbbi sekreterler hak ettikleri hakları alamak ve kamuya atanabilmek için farklı yollarla mücadele veriyor.

A+A-

Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü ve 2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını bitiren,tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü Toplum sağlığı merkezlerinde iş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyor.

Tıbbi sekreterler hak ettikleri haklarını savunmak için Meclise soru önergeleri ve meclis araştırmaları ye yine eylemlerle seslerini duyurmaya çaıştılar.Belkide Türkiye’de hiçbir meslek gurubu bu kadar mücadele vermemiştr.

Tıbbi sekreterler bir çok üst düzey yetkili kişilerle görüştüler: Başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik olmak üzere, AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adana Milletvekili. Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar ve son olarak Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'a mağduriyetlerini hem sözlü olarak hemde yazılı olarak bir dosya halinde sundular.

Atanma Sorunu Yaşayan 40 Bin’e yakın Tıbbi Sekreter adayı atanma sorunlarının çözümü için Aile Hekimliği’ni kurtarıcı olarak görüyor.Çünkü Aile Hekimliğinde Tıbbi Sekreter tercih edilirse,tüm resmi yazışmalar olarak Tıbbi sekreter yapar.bu sayede Tıbbi sekreterler Aile hekimin ve aile sağlığı elemanın üzerinde iş yükünü hafifletir sağlık hizmetinin verimini artırır.Ve aynı zamanda herkes kendi işini yapmış olur.

Türkiye'de Atanma Sorunu Yaşayan 40 Bin’e yakın Tıbbi Sekreterin sorunun çözümü başta Aile hekimliği olmak üzere Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarındaki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında tıbbi sekreterlere görev vermek olacaktır.

Tıbbi sekreterler olarak bütün yetkililere sesleniyoruz: Bu sorunu çözün!!!!

İLGİLİ HABERLER

Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.