1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Atanmış Meslek Lisesi Mezunları İle Öğrenciler Kariyer Gününde Bir Araya Geldi
Atanmış Meslek Lisesi Mezunları İle Öğrenciler Kariyer Gününde Bir Araya Geldi

Atanmış Meslek Lisesi Mezunları İle Öğrenciler Kariyer Gününde Bir Araya Geldi

Malatya Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Harita Tapu Kadastro Alanı, güzel bir etkinliğe imza attı. Öğrencilerin motivasyonunu artırmak için düzenlenen, 2. Kariyer Günleri Etkinliği ile ilgili ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

A+A-

Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi olan, (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın henüz tam olarak bilinmemesi, bir önceki sene Meslek Yüksek Okullarına sınavsız geçiş sisteminin kaldırılmış olması, nitelikli elemanların yetiştirilememesi, ülkemizde halen istihdam konusunda güçlüklerin yaşanıyor olması, Meslek Lisesi öğrencilerinin en büyük sorunları arasında yer almaya devam ediyor.

Diğer yandan, iş hayatının talep ettiği mesleki ve kişisel becerilere sahip olarak mezun olan gençler ise niteliklerine uygun, yaşadıkları şehirlerde uygun çalışma koşullarına sahip, hak ettikleri ücret ve özlük haklarını sağlayabilecek işletmeler bulmakta zorlanıyor. Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencilerinin seçtikleri bölüm ile ilgili sektör arasında verimli bir ilişkinin geliştirilemiyor olması, işsizlik ve nitelikli eleman bulamama sorunlarının bir arada yaşanmasına yol açıyor.

Bu kapsamda, Malatya Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Harita Tapu Kadastro Alan öğretmenleri güzel bir etkinliğe imza attı. Meslek Liseleri ve Meslek Lisesi öğrencileri arasında farkındalık yaratmayı amaçlayan alan öğretmenleri “Kariyer Günleri” adı altında hazırladıkları etkinlik ile farklı akademik başarıları ortaya koymaya çalıştıklarını, kendi içlerinden birilerinin hayat hikayelerini gözler önüne sererek sinerji oluşturmak istediklerini, ayrıca alanlarını ilgilendiren teknolojik gelişmeleri ve iş olanaklarını yetkili ve etkili kişiler aracılığıyla öğrencilerine sunmak istediklerini dile getirdiler.

My memur olarak, Meslek Liselerinin toplumdaki önemine katkıda bulunan Okul Müdürü Sayın Pirvani Temelli’yi, Açılış konuşmasını yapan Harita Tapu Kadastro Alan Şefi Oktay Torun’u, Konuşmacılardan Malatya’daki mesleki kuruluşlar, çalışma alanları, iş olanakları, istihdam imkanları ve haritacılığın geleceği hakkında öğrencileri bilgilendiren, Harita Kadastro Meslek Odası İl Temsilcisi Şükrettin Güldaş’ı, aynı bölümden mezun olup 18 yaşında Elazığ TEİŞ Kurumuna memur olarak atanan İbrahim Özcan’ı, yine aynı bölümden mezun olup azimle üniversite sınavını kazanıp Gazi Osman Paşa Üniversitesi Harita Mühendisliğinde okuyan İsmail Doğuş Hangişi’yi, emeği geçen alan öğretmenlerini, büyük bir titizlik ve başarı ile program akışını sunan alan öğretmeni Hüseyin Sevim’i tebrik ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler