1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) Sınav Yönetmeliği Değişti
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) Sınav Yönetmeliği Değişti

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) Sınav Yönetmeliği Değişti

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) sınav yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. ATA AÖF sınav yönetmeliğinde yapılan değişiklik ders kaydı, sınav kuralları gibi düzenlemeleri içeriyor.

A+A-

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) sınav yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. 22 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca ders kaydı, sınav kuralları, öğrencilere yapılan tebligatlar konularında düzenleme yapıldı.

Ders kaydı

Yönetmeliğin 12. maddesinde yapılan değişiklik ders kaydı konusunu içeriyor. Buna göre ara sınıf öğrencilerinin FF olan derslerini kendileri kayıt edecek. Ayrıca materyal ücretini yatırdığı halde ders kaydı yapmayan öğrencilerin, 30 krediye kadar ders kayıtlarını Dekanlık yapacak.

Kopya çekilmesi

2. maddede yapılan değişiklik kopya çekilmesi halinde öğrenciye uygulanacak yaptırımı içeriyor. Daha önce kopya çeken öğrenci, o dönem sınavlarına giremiyordu. Artık kopya çekilmesi halinde, bir sonraki sınav haftasında sınava girilemeyecek.

Sınavın geçersiz sayılması

Sınavın geçersiz sayılması ile ilgili durumlar değişmedi. Ancak sınavı geçersiz sayılan öğrenciye, o oturumdaki tüm derslerden sıfır puan verilmesi yönetmeliğe eklendi.

Sınav sonuçlarına itiraz

ATA AÖF sınavlarına itiraz esasları da değiştirildi. Buna göre daha önce 5 gün olan itiraz süresi, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 3 gün olarak düzenlendi. ATA AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler