1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AUZEF 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Yenileme İşlemleri Uzatıldı
AUZEF 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Yenileme İşlemleri Uzatıldı

AUZEF 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Yenileme İşlemleri Uzatıldı

İstanbul Üniversitesi AUZEF 2019-2020 eğitim öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri, deprem sonrası oluşan sistem aksaklıları nedeniyle uzatıldı. Detaylar ve kayıt yenileme işlemleri My Memur haberde.

A+A-

İstanbul Üniversitesi AUZEF 2019-2020 eğitim öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri, deprem sonrası oluşan sistem aksaklıları nedeniyle 4 Ekim 2019 saat 23:59’a kadar uzatılmıştır açıklaması yapıldı. AUZEF tarafından yapılan kayıt yenileme duyurusundan sonra iş ve işlemlere dair detayları sizler için My Memur olarak hazırladık.

AUZEF 2019 -2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KAYIT YENİLEME

AUZEF’te “Kayıt Yenileme” işlemleri ilgili öğretim yılının Güz ve Bahar Yarıyılı başlangıçlarında AUZEF e kayıtlı mevcut öğrenciler için gerçekleştirilmektedir. 2019-2020 eğitim öğretim yılı yeni kayıtlı öğrenciler ders seçimi için herhangi bir işlem yapmayacaktır. Tüm öğrencilerin dersleri fakülte tarafından otomatik seçilecektir.

Eğitim-Öğretim başlangıç tarihi 7 Ekim 2019 olup ilgili tarihten itibaren kaydını yenilemiş olan öğrenciler ders notlarına ulaşabilecektir.

AUZEF KAYIT YENİLEME İŞLEM ADIMLARI

Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödeme İşlemi: Kayıt yenileyecek öğrenciler 23 Eylül 2019 -27 Eylül2019 tarihleri arasında Halkbank ATM ve Şubelerinden referans numarası ile ya da AKSİS otomasyon sistemi üzerinden Kredi Kartı ile ödeme işlemlerini gerçekleştirmelidir. Tarih uzatılmasından dolayı AUZEF’ten direkt 4 Ekim 2019 tarihi kayıt işlemleri için verildi.

Katkı payı/Öğrenim ücreti ödeme işlemini tamamlayan öğrencilerin dersleri fakülte tarafından otomatik seçilecektir. İlgili adımlar sonrası öğrencilerin kaydı yenilenecek ve ders seçimlerinin ardından öğrencilik Statüleri “Devamlı Öğrenci” olacaktır.

AUZEF DERS EKLEME - BIRAKMA İŞLEMLERİ

Yeni kayıt olmuş veya kaydını yenilemiş olan tüm öğrencilere ders seçimi işleminin gerçekleşmesinin ardından SMS ile bilgi verilecektir.

AKSİS sistemine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak Öğrenim Bilgileri sekmesinden Dönem Dersleri ve Sınavları butonuna tıklayarak bu dönem tarafınıza seçilmiş dersleri görebilirsiniz.

Öğrencilerin derslerini kontrol etmeleri ve eksik-fazla gördüğü dersleri çözüm merkezi internet adresi üzerinden AUZEF’e bildirmeleri gerekmektedir. Ders seçimi ile ilgili sorumluluk öğrenciye aittir. 2017, 2018 ve 2019 yıllarında AUZEF’e kayıt yaptırmış öğrenciler ders bırakma işlemi yapamaz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler