AUZEF 2019-2020 Öğretim Yılı Muafiyet Başvuruları Başladı

İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2019-2020 öğretim yılı muafiyet başvuruları başladı. AUZEF muafiyet işlemleri ne zaman sona erecek. AUZEF muafiyet başvurusu nasıl yapılır My Memur Haberde!

56695
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2019-2020 öğretim yılı muafiyet başvuru kılavuzu yayınlandı. AUZEF öğrencileri için yayınlanan muafiyet duyurusu ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

AUZEF MUAFİYET İŞLEMLERİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez fakülteye kayıt yaptıran öğrenciler muafiyet talebinde bulunabilirler. İÜ AUZEF’e önceki yıllarda kayıt yaptırmış olan öğrencilerin muafiyete başvuru hakkı bulunmuyor.

AUZEF DERS MUAFİYET BAŞVURU TARİHLERİ

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı AUZEF muafiyet başvuru işlemleri 07 Ekim 2019 saat 12:00 den 11 Ekim 2019 saat 16:00’ a kadar yapılabilecek. AUZEF öğrencileri muafiyet işlemlerini  http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılacak.

AUZEF 2019-2020 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrenciler için ortak derslerden muafiyet duyurusunda yer alan bilgiye göre muafiyet başvurusu sadece 3 dersten yapılabilecek. Bu dersler:

• Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II

• Türk Dili I – II

• Yabancı Dil I – II  dersleri olarak belirtildi.

Muafiyet tarihleri içerisinde muafiyet başvurusunu tamamlamayan veya muafiyet başvurusundaki işlemleri eksik ya da hatalı yapan öğrencilerin muafiyet başvurusu kabul edilmeyecektir. Muafiyet başvuru işlemleri http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden online olarak yapılacaktır.

Posta yoluyla veya elden evrak kabul edilmeyecektir. Kayıt esnasında ve dilekçe ile muafiyet için evrak gönderen öğrencilerin, başvuru tarihleri içerisinde talep edilen belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Sisteme evrak yüklenmemesi durumunda muafiyet işlemi yapılmayacaktır.

AUZEF öğrencileri kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra OBS sekmesine tıklayıp muafiyet işlemlerini başlatabilecekler. Daha sonra ‘Öğrenim Bilgileri’ sekmesi altında bulunan ‘Auzef Muafiyet Talep’ kısmı tıklanır. Açılan sayfada muaf olunmak istenilen dersler işaretlenir. ‘Okudum, Onaylıyorum’ sekmesi tıklanarak ‘KAYDET’ tuşuna basılır ve sağ üst köşede çıkan uyarı onaylanır. Muafiyet başvurusu yapmış olduğunuz derslerin onay-red durumlarını ‘durum- açıklama’ kısmından takip edebilirsiniz.

Auzef İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2019-2020 öğretim yılı muafiyet başvuru kılavuzuna erişim sağlamak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!