1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. AUZEF 3 Ders Sınavının Tekrar Taleplerine İlişkin Duyuru Yayımladı
AUZEF 3 Ders Sınavının Tekrar Taleplerine İlişkin Duyuru Yayımladı

AUZEF 3 Ders Sınavının Tekrar Taleplerine İlişkin Duyuru Yayımladı

İstanbul Üniversitesi AUZEF, mezuniyete üç ders sınavı eğitim ve öğretim yılı sonunda bir defaya mahsus olarak gerçekleştirmektedir. 12 Eylül 2019 tarihinde üç ders sınav sonuçları ardından sınavın tekrar edilmeyeceğine dair AUZEF açıklamada bulundu.

A+A-

AUZEF mezuniyete Üç Ders Sınavı sonuçları 12 Eylül 2019 tarihinde açıklanmıştır. AUZEF öğrencileri Sınav sonuçlarına https://sinav.istanbul.edu.tr adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifrenizle ulaşabildiler. Sınav sonuçlarının açıklanması ile sınavın yeniden yapılması için AUZEF’e talepler gelmeye başladı.

16 Eylül 2019 pazartesi günü AUZEF Mezuniyete Üç Ders Sınavının tekrar taleplerine ilişkin duyuru yayımladı. İstanbul Üniversitesi AUZEF, mezuniyete üç ders sınavı eğitim ve öğretim yılı sonunda bir defaya mahsus olarak gerçekleştirmektedir. 12 Eylül 2019 tarihinde üç ders sınav sonuçları ardından sınavın tekrar edilmeyeceğine dair AUZEF açıklamada bulundu.

AUZEF’in resmi internet sitesinde yer alan duyurunun ilk paragrafında; “İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 19’uncu maddesinde belirtildiği üzere Mezuniyete Üç Ders Sınavının eğitim öğretim yılı sonunda bir defa yapılacağı, sınav tarihlerinin Dekanlık tarafından belirlenerek akademik takvimle birlikte ilan edileceği hüküm altına alınmıştır.”bilgileri yer almaktadır.

Ayrıca AUZEF 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyete üç ders sınav tarihi belirlenirken; diğer kurumların yapmış olduğu merkezi sınavların, mevcut eğitim öğretim yılının bitiş tarihinin, bir sonraki eğitim öğretim yılının başlangıcının göz önünde bulundurulduğunu ve yeni eğitim öğretim yılı kayıt sürecinin aksatmayacak şekilde en ileri tarihte (7 Eylül 2019) yapılmasına karar verildiğini altını çizerek belirtmektedir.

“Akademik takvimde belirtilen sınavlara herhangi bir sebeple katılmayan öğrenciler için mazeret sınavı veya başka bir tekrar sınavının yapılmayacağı yönetmelikle hüküm altına alınmış olup kitlesel eğitim sunulan fakültemizde sınavların merkezi olarak yapılması nedeniyle ek bir sınavın yapılması teknik olarak da mümkün bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için akademik takvimin belirlenmesinde kurumlarla işbirliği yapılmakta, öğrencilerimize optimum fayda sağlayacak şekilde gerekli hassasiyet gösterilmektedir.”bilgileri de AUZEF Dekanlığının yayımladığı duyuruda yer almaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler