1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. AUZEF, Mezuniyete Üç Ders Sınav Başvuruları Başladı
AUZEF, Mezuniyete Üç Ders Sınav Başvuruları Başladı

AUZEF, Mezuniyete Üç Ders Sınav Başvuruları Başladı

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF tarafından mezuniyete üç ders sınav başvuruları alınmaya başladı 3 ders sınavı başvuru şartları ve tüm detaylar için tıklayınız.

A+A-

29 Eylül 2018 tarihinden yapılacak olan mezuniyete üç ders sınav başvurusu hakkında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından duyuru yapıldı. Başvuru tarihleri ile başvuru şartları açıklandı. Başvurular 15 Eylül ile 17 Eylül 2018 tarihleri arasında olacak.

3 ders sınavı başvuru şartları nelerdir?  AUZEF’de öğrencilerin, mezuniyete üç ders sınavına girebilmeleri için 2017/2018 bahar yarıyılında kaydını yenilemiş olması gerekmektedir.

Programındaki eğitimini tamamlamış, tüm dönemlerden en fazla üç başarısız (FF) harf notu bulunan öğrenciler, mezuniyete üç ders sınavına girebilir. (Lisans öğrencileri 8. yarıyılı, ön lisans öğrencileri 4. yarıyılı tamamlamış olmalıdır.)

Başarısız (FF) harf notu bulunmayan ancak mezuniyet için gerekli olan minimum 2.00 AGNO notunu sağlayamayan öğrenciler, en fazla üç DC, DD (koşullu başarılı) harf notlu derslerinden mezuniyete üç ders sınavına girebilir. DC, DD harf notlu derslerinden mezuniyete üç ders sınavına başvuran öğrenciler, optiğe işaretleme yapmaması durumunda başarısız sayılacaktır.

Öğrencilerin en son aldıkları (mezuniyete üç ders sınavından) not geçerli olur. Stajını veya uygulama dersini tamamlamayan veya başarılı olamayan öğrenciler mezuniyete üç ders sınavına giremez. 3 ders sınavları sonrası mazeret sınavı olmayacaktır.

Mezuniyete üç ders sınavına giren öğrencilerin başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır. Sınavdan 50 puan ve üzeri alan öğrenci ilgili dersten başarılı olmuş sayılır. Vize, final ve bütünleme sınav notları mezuniyete üç ders sınavı değerlendirmesine katılmaz.

Mezuniyete üç ders sınav tarihi ve merkezleri! 29 Eylül 2018 tarihinde saat 14.00’da, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara, Antalya, Adana, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Konya, Diyarbakır sınav merkezlerinde yapılacak.

Kimler başvuru yapmadan 3 ders sınavına girebilir? 2 Eylül tarihinde Mezuniyete Üç Ders Sınavına giren ve herhangi bir dersten başarısız olan öğrenciler 29 Eylül tarihinde yapılacak olan sınava başvuru yapmadan girebilecektir.

Kimlerin tekrar sınav merkezi seçmelerine gerek yok? 2 Eylül tarihinde mezuniyete üç ders sınavına giren öğrenciler tekrar sınav merkezi tercihi yapmayacak olup, 29 Eylülde yapılacak olan sınava da aynı sınav merkezinde gireceklerdir.

Daha önce reddedilen öğrencilerle ilgili durum! 2 Eylül Mezuniyete Üç Ders Sınav başvurusu reddedilen öğrencilerin tekrar başvuru hakkı yoktur. Duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler