1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aylık 12 Bin Lira Kazanmak Hayal Değil
Aylık 12 Bin Lira Kazanmak Hayal Değil

Aylık 12 Bin Lira Kazanmak Hayal Değil

İşsizlik Oranları %10'ları Geçti. Kamuda İş Bulmak Aşırı Zorlanırken Özel Sektörde Fırsatlar Yakalamak Hiç de Zor Değil

A+A-

İşsizlik oranı resmi rakamlara göre %10’un üzerine tekrar çıktığı gününüzde iş bulmak özellikle de “Kamuda” oldukça zor. Fakat özel sektör hiç te öyle değil. Özel sektörde her ne kadar iş ilanlarının ardı arkası kesilmese de ne iş arayanlar yeterince istedikleri işe girebiliyor ne eleman arayanlar kalifiye personel buluyor. Eşine az rastlanır mesleklerde hem çok rahat iş bulunuyor hem de maaş oldukça yüksek oluyor.

Tavukçuluk her geçen gün büyüyerek gelişen bir sektör ve eleman ihtiyacının da çok önemli düzeyde arttığı gıda sektörünün en önemli alanlarından biri.

Son günlerde de gözde mesleklerden biri ortaya çıktı “SEKSÖRLÜK”. Peki nedir bu seksör ve nasıl seksör olunur.

Tavukçuluk sektöründe daha yumurtadan çıkar çıkmaz civcivlerin cinsiyetini belirlemek te bir o kadar önemli. Bu işi yapanlara verilen isim ise “SEKSÖR”. Neden bu kadar önemli ve neden bu kadar kazanabiliyorlar?

En önemli sebeplerinden biri bu işi bilen kalifiye eleman sayısındaki azlık. Türkiye’de neredeyse sadece 18 kişi bu işi biliyor ve kısa sürede 1000lerce hatta 10binlerce civcivin cinsiyetini seri bir şekilde belirleyebildikleri için maaşları da çok yüksek. Civcivler yumurtadan çıkar çıkmaz 1 kaç saat içerisinde cinsiyetlerinin belirlenmesi ve ayrımının yapılması gerekiyor. Oldukça ustalık gerektiren bu işi yapmak ta oldukça kazançlı ve sürekliliği olan bir meslek.

Dünya’da “Seksör” Olarak Çalışan 200 Kişi Bile Yok. Türkiye’de 18’i geçmiyor. Ülkemizde sayısı çok az olan bu seksörlük işini yapanlar en az 10 Bin TL kazanabiliyorlar.

Türkiye’de bu işi öğreten olmadığından ya Hollanda ya da Güney Kore’ye gidilerek öğrenilebiliyor. Çiftliklerde çok yüksek maaşlara yapılabilen bu işi öğrenmek için hiç te geç kalınmış değil.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum