AYM üyeliklerine ve Bakanlıklara ait atama kararları yayımlandı

Anayasa Mahkemesinin iki üyeliğine, Milli Savunma Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atama kararları yayımlandı.196 askeri hakim ve savcı için atama kararları bugünkü resmi gazete'de yayımlandı.

23676
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anayasa Mahkemesi üyeliklerine seçme kararlarının yayınlanması ile Anayasa Mahkemesi üyeliğine, Recai Akyel’in ve Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez’in seçilmesine dair karar 26 Ağustos 2016 tarihli ve 29813 sayılı Resmî Gazete’de yürürlüğe girdi. Anayasa Mahkemesi Üyeliğine, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ilgili maddeleri 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereği Recai AKYEL seçilmiştir denildi.

Ayrıca Anayasa Mahkemesi üyeliğine, Yükseköğretim Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ilgili maddeleri ve 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereği seçilmiştir denildi.

Bugünkü resmi gazete’de Millî Savunma Bakanlığı’ndan 196 Askerî Hâkim Subayın aşağıdaki listelerde yer alan karşılarında gösterilen görevlere atanması, 357 sayılı Askeri Hâkimler Kanununun gereği karar verildi denildi.

Ayrıca Millî Savunma Bakanlığı’nda açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +7600 ek göstergeli Müsteşarlığa Düzce Valisi Ali Fidan’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 71 ve 74 üncü maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun ikinci maddesi gereğince uygun görüldü. Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Müsteşar Yardımcılığına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu’nun atanması, 657 sayılı Kanunun 74 üncü maddesi ile 2451 sayılı Kanunun ikinci maddesi gereğince uygun görüldü

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Teftiş Kurulu Başkanlığına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başmüfettişi Abdullah Yaldız’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 74 üncü maddesi ile 2451 sayılı Kanunun ikinci maddesi gereğince uygun görüldü. MSB’de atamaları yapılan 196 hakim ve savcı listeleri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!