AYM’nin Özel Harekat Şartlarının Değişmesi Kararı Bekleniyor

Anayasa Mahkemesi özel harekat polisi alımında şartların değişikliğini esastan görüşecek. AYM KPSS şartsız özel harekat polisi alımlarını iptal edip etmeyeceği bekleniyor. Özel harekat alımı şartları değişecek mi?

33026
Daha Fazla Göster

Anayasa Mahkemesinin özel harekat polisi alımı şartları konusundaki kararı bekleniyor. 9 Şubat’ta görüşülen başvurunun esastan görüşülmesine karar verilmişti. Bu doğrultuda yapılan başvuru haklı görülürse, özel harekat polisi alımlarında şartların değişikliği gündeme gelebilir. Adaylar Anayasa Mahkemesinin vereceği son kararı merakla bekliyor.

PÖH alımında KPSS şartının kaldırılmasının iptali görüşülecek. 124 milletvekilinin imzası ile Anayasa Mahkemesine yapılan başvuruda, 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 3201 sayılı Emniyet Teşkilât Kanununda yapılan değişikliğe itiraz edilmişti. İlgili değişiklik ile özel harekat polisi alımlarında KPSS şartı kaldırmıştı.

İptal başvurusunu Anayasa Mahkemesi 9 Şubat 2017 tarihli gündemine almıştı. Şeklen kabul edilen başvurunun esastan görüşülmesine karar verilmişti. O günden bu yana AYM tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, yüzbinlerce adayın beklediği özel harekat polisi alımlarıyla ilgili önemli bir karar alınabilir.

AYM yürütmeyi durdurursa ne olacak? Anayasa Mahkemesi ilgili başvuruyu esastan incelediğinde ve görüşüldüğünde yürütmeyi durdurma kararı alınırsa, PÖH alımlarında şartlar yeniden belirlenebilir. Bu gerçekleşirse, özel harekat polisi alımlarında tekrar KPSS şartı aranması gündeme gelebilir. AYM tarafından başvurunun ne zaman görüşüleceği ve kesin karar ile ilgili detaylar oluştuğunda sizlerle paylaşacağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AYM’nin Özel Harekat Şartlarının Değişmesi Kararı Bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!