Aynı Okulda ve Sınıfta Aynı Ders Öğretmenlerine Farklı Statü Eğitim Birliğini Bozuyor

Aynı okulda, aynı sınıfta, aynı dersi veren öğretmenlere, farklı statüler tanınması, eğitim birliğini bozuyor açıklaması ile sosyal medyada gündem oluşturan eğitim uzmanı Abbas Güçlü pictes, sözleşmeli, ücretli öğretmenlerin sesi oldu!

featured

Milli Eğitim Bakanlığında farklı statüde öğretmen çalıştırma alışkanlığı maalesef genişlemeye devam ediyor. Kadrolu öğretmenlik yerine, önce ücretli ardından sözleşmeli ve geçici PİCTES öğretmen alımları ile aynı ders veren öğretmenler arasında ayrım yapıyor.

Eğitim uzmanı Abbas Güçlü de konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabında çok güzel bir twit atarak tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının sesi oldu.

Kadrolu, ücretli, sözleşmeli diye çeşit, çeşit öğretmen olmaz. Mülakat dayatması yapılamaz. Aynı görevi yapan tüm öğretmenler, aynı statüde ve eşit haklara sahip olmalıdır ifadesi le My Memur olarak bizlerin de sürekli dile getirdiği sorunları gündeme taşıdı.

Sadece MEB’te çalışan değil, özel sektörde çalışan öğretmenler de seslerinin duyulmasını istiyor. Eskiden özel dershane veya kurslarda çalışan öğretmenler MEB’de çalışan öğretmenlerde mali haklar açısından oldukça iyiyken, günümüzde asgari ücretle veya biraz fazlası ile zor şartlarda çalışmak durumunda bırakılıyor.

Öğretmen adaylarının ve tüm statüdeki öğretmenlerin sesi olduğumuzu belirtmek isteriz. Gerek Milli Eğitim Bakanlığında, gerekse özel sektörde çalışan veya aday öğretmenler için gerekli düzenlemenin geleceğimiz adına ciddi bir sorumlulukla atılması gerekir.

Öğretmenlerle gerek öğrenciler, gerek velileri gerekse meslektaşlarını karşı karşıya getiren uygulamaları hayata geçirmek ve gündemi boşu boşuna yormak yerine yapıcı adımlar atılması gerekiyor!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aynı Okulda ve Sınıfta Aynı Ders Öğretmenlerine Farklı Statü Eğitim Birliğini Bozuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!