Bakan Açıkladı! 1 Hafta İçinde Türkiye Hava Trafiğine Açılabilir!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy önemli açıklamalarda bulundu.

63223
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“İkinci Dalga Ekovirüs Şeklinde Geliyor”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı açıklamada Almanya tarafından Türkiye’nin riskli bölge olarak belirlenmesi ile ilgili görüş bildirdi. Mehmet Nuri Ersoy bu kararın çeşitli siyasi ve ekonomik gerekçelerinin olma ihtimalinin bulunduğunu, koronavirüste ikinci dalganın ekovirüs şeklinde geleceğini söyledi. Antalya’da düzenlenen “Yeniden Keşfet” adlı koronavirüs salgını dönemindeki mücadelede normalleşme sürecinin detaylarının konu edildiği etkinliğe katılan Bakan Ersoy, gazetecilerin sorularına da cevap verdi.

Türkiye, Almanya ile Koronavirüs Verilerini Paylaşacak

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Avrupa ülkelerinin salgın sürecinde aldıkları bazı kararların paranın Avrupa’nın sınırları içinde kalmasını istemelerin bağlı olduğunu, her ülkenin kendi ekonomik önlemini almak istediğini, ancak bunu açıkça ifade edemediklerini söyledi. Almanya’nın Türkiye’yi riskli bölge belirlemesi ve uçuş izni vermemesi ile ilgili kararının da ekonomik ve siyasi nedenlerinin olduğunu belirtti. Dışişleri baklanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile Almanya’ya bir ziyaret planlarının olduğunu haber veren Bakan, bu ziyarette Türkiye’nin kornavirüs salgınında elde ettiği verileri Alman üst düzey yetkilileri ile paylaşacaklarını ifade etti. Bu verilerin sadece Türkiye geneline ait değil, Antalya, Muğla ve Aydın gibi destinasyon noktalarına özel veriler de olacağını bildirdi.

“1 Hafta İçinde Olumlu Gelişmeler Olacak”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıklamasında Avrupa ülkelerinde yaşayan pek çok kişinin Türkiye’ye gelerek tatil yapmayı çok özlediğini, bu özlemin yaptırılan rezervasyonlardan anlaşıldığını söyledi. 2021 yılına dair rezervasyonların da şimdiden alınmaya başlandığını belirten Bakan Ersoy, Türkiye’nin uluslararası hava trafiğine açık hale gelmesi ile ilgili önümüzdeki 1 haftalık süreçte olumlu gelişmelerin olacağını düşündüğünü söyledi.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!