Bakan Açıkladı! 10 Haziran’da 40 Ülkeye Uçak Seferleri Başlıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 10 Haziran 2020’den itibaren 40 ülkeye uçuş başlayacağını açıkladı.

62407
Abone Ol
Daha Fazla

10 Haziran’da Yurtdışı Uçuşları Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada yurtdışı uçak seferlerinin takvimi ile ilgili bilgi verildi. Karaismailoğlu 10 Haziran 2020 Çarşamba gününden itibaren kademeli bir şekilde Türkiye’den 40 farklı ülkeye uçak seferlerinin başlayacağını, salgın dönemi öncesinde uçuş bulunmayan yeni yerlerin de ilave edildiğini söyledi. Bakan, Yunanistan, Katar, Bulgaristan, Bahreyn ve KKTC’nin ilk olarak uçuş gerçekleşecek destinasyonlar olduğunu belirtti.

İlk Etapta 40 Ülkeye Uçulacak

Bakan Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada dünyayı etkisi altın bulunduran yeni tip koronavirüs covid-19 salgınından dolayı bir süredir ertelenen uçak seferleri hakkında bilgiler verildi. Kademeli olmak üzere 10 Haziran’dan itibaren dünyanın 40 farklı ülkesine uçuşların başlayacağı belirtildi. Türkiye’nin, diğer ülkelerle karşılaştırıldığında salgınla mücadelede daha başarılı olduğunun altı çizildi. Türkiye’de bir süredir bağlayan yeniden normalleşme sürecindeki adımların birer birer uygulamaya alındığı, bu kapsamda 1 Haziran 2020’de iç hat uçuşlarının başladığı söylendi.

15 Ülkeyle Karşılıklı Uçuş Anlaşması Yapıldı

Dış hat uçuşları planlamasının aslında 92 ülkeyi kapsadığı, ancak ilk etapta 40 ülkeye uçak seferi düzenleneceği belirtildi. Bu ülkelerden 15 tanesiyle uçuşların karşılıklı olarak başlatılması konusunda anlaşmaya varıldığı da ifade edildi. Bu ülkelerin KKTC, İtalya, Sudan, Ürdün, Fas, Ukrayna, Özbekistan, Moldova, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Arnavutluk, Kazakistan, Sırbistan, Litvanya ve Avusturya olduğu haber verildi. Bu 15 ülkeye hem Türkiye’den uçuş sağlanacak, hem de bu ülkelerden Türkiye’ye uçuş yapılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!