Bakan Açıkladı! 65 Bin Liralık Hibe Destek Başvuruları Başladı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hibe desteklerle ilgili açıklama yaptı.

62822
Abone Ol
Daha Fazla

Hibe Destek Tutarı 65 Bin Liraya Yükseldi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk iş kurmak isteyen engelli vatandaşlara 65 bin liralık hibe destek sağladıklarını duyurdu. Zehra Zümrüt Selçuk 2020 yılının ikinci dönemini ilgilendiren hibe destek başvurularının alınmaya başladığını söyledi. Destek tutarının bu dönem için 65 bin liraya yükseltildiğini de belirtti. Bakan Selçuk kendi işini yapmak isteyen engelli vatandaşlara sağlanan hibe desteklerin 2014 yılından bu yana ödendiğini, bu ödemeler kapsamında şu ana kadar 2.291 engelli vatandaşın kendi işlerini kurabildiklerini ve bu vatandaşlara toplam olarak 96 milyon 944 bin liralık hibe destek sağlandığını hatırlattı.

Başvurular Ne Kadar Devam Edecek?

Şimdiye kadar 50 bin lira olarak sağlanan hibe destekler 2020 yılı ikinci döneminde 65 bin liraya çıkartıldığını belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk bu desteklerden faydalanmak isteyen engelli vatandaşların başvurularının kabul edilmeye başlandığını açıkladı. Hibe destek başvuruları 17 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvurular İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu il müdürlükleri tarafından kabul ediliyor.

Posta Yoluyla Başvuru Yapılabiliyor

Bakanlığa proje sunarak hibe desteklerden faydalanmak isteyen engelli vatandaşlar İŞKUR’un internet adresine girerek “Duyurular” kısmında yayınlanan başvuru formuna ve rehberine göre proje hazırlayacaklar. Bu projelerin 17 Temmuz 2020’ya kadar İŞKUR il müdürlüklerine teslim edilmesi gerekiyor. Başvurular ve projeler bizzat ulaştırılabileceği gibi posta yoluyla da yollanabilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!