Bakan Açıkladı, Konut Kredisinde Faizler yüzde 10’un altına inecek

Konut Kredileri düşüyor. Başbakan Yardımcısı Canikli Faizlerin yüzde 10’un altına düşeceğini belirtti. Detaylar haberimizde.

23386
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla konut kredilerinde yüzde 9 hedefini göstermesinden sonra Başbakan yardımcı Canikli faizleri bankaları zora sokmadan düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Konut Kredilerinde faizlerin yüzde 10’un altına inmesiyle ekonomide bir canlanma olacağı ve çoğu kişinin ev sahibi olmak istemesi yüzünden bankaların buna sıcak baktığı belirtiliyor.

Başbakan Yardımcısı açıklamasında ‘’Bankacılık sistemini zora sokmak istemiyoruz, Fakat yüzde 10’un altına faizleri düşürmek istiyoruz. ‘’ açıklamasında bulundu. Açıklamalarına devam eden Başbakan Yardımcı Canikli Tüketici kredilerinde ise taksit sayısını yükselteceklerini söyledi. Taksit sayısının arttırılması yönündeki çalışma şuanda cari açık ve ticaret hacmine ne kadar etki edeceğini analiz etmemizle devam ediyor açıklamalarında bulundu. Ayrıca farklı bir konuya da değinen Bakan Canikli kıdem tazminatı konusunda hem işverenleri memnun edecek hem de işçileri memnun edecek bir sistem planladıklarını belirtti. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!