Bakan Açıkladı! O Ödemeler Bugün Başlıyor!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama dikkat çekti.

62562
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Bugün Başlıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı bir son dakika açıklaması dikkat çekti. Zehra Zümrüt Selçuk Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin mayıs ayına ait olan bölümünün bugün başladığını açıkladı. Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Bakan Selçuk koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sağlanan ekonomik desteklerden olan Nakdi Ücret Desteği’nin mayıs ayına ait tutarlarının bugünden itibaren hesaplara aktarılmaya başlanacağını söyledi.

Ödemeler Banka Hesaplarına Yapılacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan Nakdi Ücret Desteği ile ilgili açıklamada koronavirüs salgını desteklerinden olan bu ödemelerin hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırıldığını hatırlattı. Ancak sisteme banka hesap bilgisini aktarmayan ya da aktardığı bilgiler eksik veya hata olanların ödemeleri PTT yoluyla yapılacak. Mayıs ayı ile ilgili Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bu ödemeyi hak eden vatandaşların banka hesaplarına bugünden itibaren yatırılmaya başlanacak.

TCKN Son Hanesine Göre Yapılacak

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk konuyla ilgili yaptığı açıklamada 15 Mart 2020 tarihinden sonra iş sözleşmesi iptal edilmiş olan, ayrıca işsizlik ödeneğinden de yararlanamayan kişileri ilgilendiren Nakdi Ücret Desteği’nden bahsetti. Bakan Selçuk ödemelerde yoğunluk olmasını engellemek için bazı önlemler aldıklarını, işverenlerin ücretsiz izne çıkarttığı vatandaşların bu ödemelerden yararlandığını söyledi. Ödemeler TC Kimlik numaralarına göre yapılacak. TCKN son hanesi 0 – 2 – 4 olanlar ödemelerini 9 Haziran 2020 tarihinde, 6 – 8 olanlar da 10 Haziran 2020 tarihinde ödemelerine ulaşabilecekler.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!