1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Bakan Ağbal, Maliye Bakanlığı Memur Alımı Planlarını Açıkladı
Bakan Ağbal, Maliye Bakanlığı Memur Alımı Planlarını Açıkladı

Bakan Ağbal, Maliye Bakanlığı Memur Alımı Planlarını Açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal memur alımı hakkında açıklama yaptı. 2018 yılında Maliye Bakanlığı personel alımı planları hakkında açıklama yaptı. Memur alımı branşlarını ve pozisyonlarını açıkladı.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM Genel Kurulunda önemli açıklamalar yaptı. Milletvekillerinden gelen soruları Genel Kurulda yanıtlayan Bakan Ağbal, 2018 yılı Maliye Bakanlığı memur alımı planlarını açıkladı. Maliye Bakanlığı personel alımı kapsamına 2018 yılında hangi kadrolara personel alınacağını yüzeysel olarak da olsa ifade etti.

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Bakan Ağbal’a İİBF mezunları sordu. Yılda 70 bin İİBF mezunu verildiğini, KPSS 2017’nin üzerinden de 7 ay geçtiğini hatırlattı. Bu süreye rağmen Maliye Bakanlığının gelir uzman yardımcılığı gibi kadrolara alım yapıp yapmayacağını sordu. Ekonomi, maliye, işletme, finans, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, ekonometri gibi bölümlerden mezunların kadro beklediğini ifade etti.

Maliye Bakanı Ağbal, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının Bakanlığın en çok personel istihdam ettiği grup olduğunu belirtti. 2017 yılında 2 bin gelir uzman yardımcısı alımı yapıldığını hatırlattı.

2018 memur alımı planlarını da açıklayan Ağbal, hangi kadrolara alım yapılacağını belirtti. Defterdarlık uzman yardımcısı, gelir uzman yardımcısı, devlet gelir uzman yardımcısı gibi unvanlara kamu personeli alımı olacağını ifade etti. Ancak yapılacak alım sayısı konusunda detay paylaşmadı.

Bakan’ın açıklamalarında dikkat çeken önemli bir nokta bulunuyor. 2018 yılında açılacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı risk analiz merkezini işaret eden Maliye Bakanı, çalışmaların yapıldığını ve bu birime personel alınacağını açıkladı. Genç mezunlardan oluşturulacak bir birim olacağını ve önemli bir konu olduğunu vurguladı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.