Bakan Ağbal ”Yurt dışından varlıklarını getirenlere kesinlikle soruşturma olmayacak”

2017 yılı bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşlar yurt dışında sahip oldukları varlıkları gönül rahatlığıyla ülkemize getirebilir dedi. Detaylar haberimizde.

featured

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılı bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulunda 64 ve 65. Hükümet dönemlerinde yatırımı, üretimi, ihracatı, istihdamı artırmak ve Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde hedeflerine ulaşması için hangi düzenlemeleri yaptıklarını anlattı. Özellikle ekonomik ortamda, ekonomik ortamın, yatırım ortamının iyileştirilmesi, hukuk devletinin güçlendirilmesi ve kalkınmasının bileşenlerini oluşturan temel faktörlere ilişkin kapsamlı düzenlemelerin yapılmasının bu dönemin özelliği olduğunu belirtti. Ağbal, Türkiye’nin 2002’de başlattığı temel reformlarla bölgesinde cazibe merkezi ülke konumuna geldiğini dile getirdi. Bakan Ağbal, Türkiye’yi global şirketlerin yönetim merkezlerini kurduğu merkez üssü haline getirmek istediklerini söyledi.

Bütün ülkelerin artık birbirleriyle bilgi paylaşımına başladığını ve her ülkenin bu tür düzenlemeleri yaptığını belirten Ağbal, Türkiye olarak böyle bir düzenlemeyi yapmalarının zaman olrak doğru olduğuna değindi. Naci Ağbal, konuşmasında vatandaşların yurt dışında sahip oldukları varlıkları, para, döviz, altın, menkul kıymeti gönül rahatlığıyla Türkiye’ye getirebileceklerini de belirtti. Ülkelerin kendi vatandaşlarının varlıklarını ülkelerine çekmek için düzenlemeler yaptıklarına değinen Ağbal, vatandaşımız dilerse yurt dışındaki hisse senedini, tahvilini fiziken de Türkiye’ye getirebilir dedi.

Getirilecek olan varlıkların Türkiye’deki bankalarla ve finans kurumlarıyla getirileceğini belirten Ağbal, vatandaşımız müsterih olsun, her türlü varlığını getirsin dedi. Bakan ayrıca hiçbir soruşturma açılmayacak ve hiçbir araştırma ve inceleme yapılmayacak çünkü biz inanıyoruz ki vatandaş buraya getirip parasını beyan ettiğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kayıtlı sistemine bunu dâhil ediyor ve o andan itibaren sisteme kayıtlı bir para oluyor açıklamalarında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Ağbal ”Yurt dışından varlıklarını getirenlere kesinlikle soruşturma olmayacak”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!