1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Bakan Çelik Taşeron Sisteminin Nasıl Olacağını Açıkladı
Bakan Çelik Taşeron Sisteminin Nasıl Olacağını Açıkladı

Bakan Çelik Taşeron Sisteminin Nasıl Olacağını Açıkladı

Bakan Çelik Katıldığı TV Programında Kurum, Kuruluş ve Kitlerden Görüşlerin Alındığını ve Hangi Alanlarda Taşeronluğun Devam Edeceğinin Hangilerinde Kesinlikle Hizmet Alımı Olmayacağının Çalışmasının Yapıldığını Dile Getirdi

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik “Taşeronluk Sistemi” üzerinde çalışmaların tamamlandığını kurum ve kuruluş ve kitlerden hizmet alımı olan ve olmayan alanların belirlenmesine devam edildiği açıklaması yaptı.

Taşeronluğu düzenledik ama eksiğimiz Bakanlar Kurulu Kararını yayınlamak dedi.

Hangi işlerin taşeronlar tarafından gördürüleceği konusunda bakanlar kurulu yayınlayacak ve bundan sonra taşeronla ilgili sorun çözülmüş olacak dedi. Seçimden sonraya kalacak Taşeronluk sistemi düzenlemesi için Sendikalardan, sosyal taraflardan ve kurumlardan yardım alınıyor.

Hizmet alımı olarak kurumların hangi işleri yaptırdıklarını belirlemeye çalışıyoruz dedi.
Bütün kurum kuruluş kitler ve sendikalardan bilgi alınacak. Örneğin;
Temizlik işi hizmet alımı,
Güvenlik işi hizmet alımı,
Kurum kurum kimin ne şekilde personel alacağının belirlenmesi ve bunların yayınlanmasından sonra
hangi işlerden hizmet alımı olup olmayacağı tek tek belirlenecek.

Bu sayede asıl olan işlerde hizmet alımı yapılmayacağı belirtilecek. Her şeyin sadece Bakanlar Kurulu kararına kaldığını diğer hususların belirlendiğini söyledi. Bütün hakların verildiği bir çok önemli iyileştirmeler olduğunu belirtti ve seçim sonrası bu konunun çözüleceğini belirtti.

Yabancıların çalışma izinleri, dinamik nüfus ve kadınların çalışmasına yönelik yapılacak çalışmaların bu hafta mecliste görüşüleceğini belirtti. Çözüme endekslendiğini belirten Bakan Çelik sorunların çözümünde birlikte çalışmanın ve anlaşma sağlanmasının önemini vurguladı.

Bu açıklama öyle gösteriyor ki öncelikle Taşeronluk sistemi kalmıyor sadece HİZMET ALIMI olarak adlandırılıyor artık. Sadece alanların hangileri olacağı belirtilecek. En azından hemşireler artık temizlik görevlisi kadrosundan işe alınamayacak. Bu tür sorunların çözümüne sadece fayda sağlayacak olan sistemin tamamen kalkması için sendikaların daha çok gayret göstermesi faydalı olacaktır.

BAKAN'IN KONUŞMASI İÇİN TIKLAYINIZ

10 SORUDA YENİ YAPILACAK KIDEM TAZMİNATI

ÇALIŞMA BAKANI'NIN AÇIKLAMALARI EMEKLİLERİ TATMİN ETMEDİ

ÇALIŞMA BAKANI'NDAN ÇOK ÖNEMLİ KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler