Bakan İsmet Yılmaz’dan Mülakat Kaldırılacak İddialarına Açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmenlik ve öğretmen alımında mülakat konusunda önemli açıklamalar yaptı. Bakan İsmet Yılmaz mülakatların kaldırılacağı iddialarına ilişkin ifadelerde bulundu.

32439
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bazı ziyaretler yapmak amacıyla geldiği memleketi Sivas’ta önemli açıklamalar yaptı. Özellikle son günlerde gündemde olan öğretmen alımında mülakat konusuna değinen Bakan İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin devamı ve mülakatların kaldırılması konusunda ortaya atılan iddiaları yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı yönündeki iddialar soruldu. Bakan Yılmaz ne kendisinin ne de herhangi bir MEB yetkilisinin böyle bir açıklamasının bulunmadığını hatırlattı. Mülakatın ve sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılmasının isteyenler olduğunu kaydeden Bakan Yılmaz, her iki uygulamanın da devam edeceğini işaret etti.

Sağlık Bakanlığında da sözleşmeli personel alımına geçildiğini hatırlatan Milli Eğitim Bakanı, bu uygulamadan vazgeçilmesinin söz konusu olmadığını belirtti. Bakan’ın açıklamalarına göre sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecek. Ancak mülakatların daha objektif kriterler çerçevesinde yapılması, herkesi ikna edecek şekilde olması yönünde çalışmalar yürütülüyor.

Değerlendirme: Son dönemde birçok haber kaynağının sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı yönündeki iddialarını, konu hakkındaki en yetkili kişi olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yalanlamış oldu. Ancak mülakat sistemi üzerinde bir çalışma yürütüldüğünü ifade etti. Bu doğrultuda mülakatın devam edeceği ancak işleyişi üzerinde bazı değişiklikler yapılacağı söylenebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan İsmet Yılmaz’dan Mülakat Kaldırılacak İddialarına Açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!