Bakan Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatı Yüzde 70 Uzlaşı ile Meclise Gelecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatı hakkında açıklamalar yaptı. Müezzinoğlu, kıdem tazminatında yüzde 70 uzlaşı olursa bunun üzerine gidileceğini ve meclise geleceğini açıkladı.

32532
Daha Fazla Göster

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakanın SGK İl Müdürleri ile düzenlenen video konferans toplantısında yaptığı açıklamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının internet sitesinde yayınlandı. 13 Temmuz’a kadar sürecek görüşmelerde yüzde 70 uzlaşı olması halinde konunun üzerine kararlılıkla gidilecek.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamalarında kıdem tazminatı konusundaki gelişmelere değindi. İşçi sendikalarının temsilcileri, konfederasyon başkanları ve işveren sendikaları ile görüşmelerin sürdüğü ifade eden Bakan Müezzinoğlu, Başbakan’ın da talimatı ile her iki tarafın da önerilerinin alındığını belirtti. Bu önerilerin ortak noktaları üzerinde çalışıldığını ve bu çerçevede yasal düzenlemenin yapılacağını kaydetti.

Türkiye’de çalışanların yüzde 80’ine yakınının kıdem tazminatı konusunda mağdur olduğunu vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, bu mağduriyetlerin giderilmesi için düzenleme yapılması gerektiğini kaydetti. Tarafların 13 Temmuz’a kadar görüş bildireceğini, bu tarihten kısa süre sonra da gerekli adımların atılacağını açıkladı.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu kıdem tazminatı konusunda taraflar arasında yüzde 70 uzlaşının yakalanması halinde hükümetin bunun üzerine kararlılıkla gideceğini ifade etti. Bakan açıklamalarında yüzde 100’lük bir ortak paydanın bulunmasının çok zor olduğunu, yüzde 70 oranında bir uzlaşı halinde konunun meclise geleceğini ve burada biraz daha olgunlaşabileceğini belirtti. Kıdem tazminatında gözler 13 Temmuz’a çevrildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatı Yüzde 70 Uzlaşı ile Meclise Gelecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!