1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Pakdemirli’ye 10 Bin 551 Personel Alımı ve OGM Mülakatı Soruldu
Bakan Pakdemirli’ye 10 Bin 551 Personel Alımı ve OGM Mülakatı Soruldu

Bakan Pakdemirli’ye 10 Bin 551 Personel Alımı ve OGM Mülakatı Soruldu

Tarım ve Orman Bakanlığı 10 bin 551 personel alımı süreci ile ilgili Bakan Bekir Pakdemirli’ye soru soruldu. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü OGM 5000 personel alımında mülakatın neden getirildiği soruldu. İşte soru önergesi ve tüm detaylar.

A+A-

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi Dursun ATAŞ Bakan Pakdemirli’nin cevaplaması için yeni soru önergesi verdi. Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyen adaylarla ilgili soru önergesine dair detayları My Memur olarak hazırladık.

Tarım Bakanlığında atama bekleyen 10 bin 551 personel alımı soruldu. Ayrıca Bakan Pakdemirli’nin halen sosyal medya hesabında yer alan KPSS puan üstünlüğü ile ilgili açıklaması sonrası neden OGM personel alımının mülakatla yapılacağının duyurulduğu soruldu. İşte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması için sorulan sorular ve soru önergesi metnine dair detaylar şu şekildedir:

‏Tarım Bakanı Sayın PAKDEMİRLİ’nin mülakat olmayacağına yönelik beyanına rağmen; OGM’nin mülakat yapacağını açıklaması ile alakalı ve yıllardır atama bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri mühendislerimiz ve veterinerlerimize verilen sözlerle ilgili soru önergesi vermiş bulunmaktayım.

Orman Genel Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesinden 10 Nisan 2019 Tarihli personel alımına ilişkin açıklamasında "Genel Müdürlüğümüz personel amacıyla Sayın Bakanımızın kamuoyu ile paylaştığı 5.000 personel alımı için çalışmalara devam edilmektedir. Buna göre; 200 Mühendis, 700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför alımı sürecine açıktan atama izninim yayınlanması ile başlanacaktır.

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ve sözlü ve uygulamalı sınav sonucu başarılı olanlardan, memur ve şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir denilmiştir.

TARIM BAKANI KPSS PUAN ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE ATANACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Ancak Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, Mahalli İdareler Seçimlerinden 2 gün önce katıldığı bir TV programında alımlara ilişkin bilgi vermiş ve “tabi ki KPSS puanına göre sıralanacak yani kimse kapımıza tayin, terfi, torpil istiyorum diye gelmeyecek” demiştir. Halen bu görüntüler Sayın Bakanın resmi Twitter hesabında bulunmaktadır.

BAKAN PANDEMİRLİ’NİN CEVAPLAMASI İÇİN SORULAN SORULAR

1- Orman Genel Müdürlüğünün açıklaması ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ’nin açıklamaları çelişmektedir. Sayın bakan seçimden 2 gün önce KPSS puanına göre sıralama olacak dediği halde Orman Genel Müdürlüğü neden bu açıklamaya uygun hareket etmemektedir?

2- Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ kimse kapımıza tayin, terfi, torpil istiyorum diye gelmeyecek çünkü KPSS ile sıralama yapılacak demiş olmasına rağmen sözlü mülakat ile alım yapmak torpile kapı aralamak değil midir?

3- Orman Genel Müdürlüğü açıklamasını düzelterek, sözlü mülakat şartını Sayın Bakanın açıklamaları doğrultusunda kaldıracak mıdır?

4- Eğer sadece KPSS puanına göre atama yapılmayıp, sözlü mülakatta kıstas olacak ise Sayın Bakanın açıklamaları sadece seçim için verilmiş bir söz müdür?

5- Tarım Eski Bakanı Sayın FAKIBABA tarafından Maliye Bakanlığından 10.551 personel alım talebinde bulunulmasına ve AKP Hükümetince 3.500 Ziraat, Gıda, Su Ürünleri Mühendisleri ve Veteriner Hekim ile teknik personel alınacağına ilişkin verilmiş sözüne rağmen henüz herhangi bir alım yapılmamıştır. Bu sözler ne zaman tutulacaktır?

soru1-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler